"Lato z Radiem". Niezwykły jubileuszowy album z przebojami

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 06:44
"Lato z Radiem" w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia. Z tej okazji do sklepów trafił box zawierający pięć płyt CD. To pięć dekad muzycznego istnienia "LzR" - trzy ostatnie XX wieku i dwie pierwsze wieku XXI. Decyzja, które utwory umieścić na tych płytach z pewnością była jedną z najtrudniejszych, jakie kiedykolwiek przyszło podjąć twórcom repertuaru na tzw. płyty składankowe, ale efekt jest naprawdę niesamowity.
Okładka płyty Lato z Radiem 2021
Okładka płyty "Lato z Radiem 2021"Foto: mat. promocyjne

93 piosenki polskie i zagraniczne, większość mód, trendów, stylów i gatunków muzycznych, które towarzyszyły słuchaczom "Lata z Radiem" przez to pięćdziesięciolecie i… słynna "Polka Dziadek" - muzyczne hasło rozpoznawcze audycji - w odświeżonej przez Smolika wersji z roku 2018.

Lato z radiem_ok.jpg
"Lato z Radiem" 2021

Wymienianie któregokolwiek z tytułów, bądź wykonawców tego zestawu byłoby nieeleganckie w stosunku do każdego z pozostałych. To naprawdę 93 hity swoich czasów! Po prostu trzeba zajrzeć do tzw. tracklisty!

Do tego ponad 50 stron książeczki ze zdjęciami, w której Roman Czejarek opisuje półwieczną historię "Lata z Radiem".

. 

Jak wspominają swoje przeboje Andrzej Dąbrowski, wykonawca przeboju "Do zakochania jeden krok" i Witold Paszt z Vox-u, który wyśpiewał z kolegami "Bananowy song"? Opowiedzą o tym w "Czasie pogody".

Wspomnimy też znakomitego satyryka Janusza Minkiewicza, twórcę polskiego libretta operetki "Piękna Helena" - a ta z kolei zabrzmi w felietonie Kazimierza Kowalskiego.

***

Na audycję "Czas pogody" w niedzielę (27.06) w godz. 10.00-12.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

kk

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski

Czytaj także

Słuchacze zdecydują o losach bohaterów. Interaktywna powieść "Lata z Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 12:00
Edyta Jungowska, Katarzyna Dąbrowska i Andrzej Mastalerz to tylko część aktorów zaangażowanych w wyjątkowy projekt Polskiego Radia - interaktywne słuchowisko pt. "Klub miłośników Agaty Christie", które od poniedziałku (21 czerwca) pojawi się na antenie Programu 1 w ramach "Lata z Radiem". Po raz pierwszy to słuchacze będą decydowali o losach bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół wieku w eterze. "Lato z Radiem" świętuje złoty jubileusz

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2021 05:00
Pięćdziesiąt lat temu, o godzinie 11, na antenie Programu 1 Polskiego Radia wybrzmiała "Polka Dziadek". Był to sygnał do rozpoczęcia "Lata z Radiem", audycji wymyślonej przez Aleksandra Tarnawskiego. Audycji, która przez lata zyskiwała grono wiernych słuchaczy i która stała się kultowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystartowało "Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:20
Konferencją inauguracyjną rozpoczęła się jubileuszowa 50. edycja legendarnej audycji Programu 1 "Lato z Radiem". Przed nami m.in. trasa reporterska i odkrycia niezwykłych miejscowości na mapie Polski, interaktywna powieść i konkursy, a w każdy piątek o 20.00 - koncerty największych polskich gwiazd. Zapraszamy!
rozwiń zwiń