Anna Jurksztowicz: gdyby nie nieszczęśliwa miłość, to piosenek w ogóle by nie było

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 12:00
Piosenkarka zauważa, że wokaliści przeważnie śpiewają o nieszczęśliwej miłości, bo gdyby jej nie było, to piosenek w ogóle by nie było. - Ona nas najbardziej inspiruje - mówi Anna Jurksztowicz w "Muzycznej Jedynce". 
Anna Jurksztowicz
Anna JurksztowiczFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Anna Jurksztowicz przyznaje, że inspiracją do pisania tekstów jest też życie codzienne i proste sprawy. - Dzięki temu, że są piosenki, możemy się wyciszyć, wyluzować, a te teksty nakłaniają nas do wypoczynku psychicznego i nie tylko - mówi. Piosenkarka deklaruje, że dla niej muzyka jest wszystkim. - I to się przez całe moje życie nie zmienia - zapewnia. Wie też, że inni ludzie również tak czują.


Posłuchaj
18:16 2021_07_02 14_23_11_pr1_muzyczna_jedynka.mp3 Anna Jurksztowicz o najbliższych planach (Muzyczna Jedynka)

 

Anna Jurksztowicz czuje się spełniona

Mimo różnych problemów, o których nie chce mówić, artystka uważa się za osobę szczęśliwą, wesołą i spełnioną. Określa się jako piosenkarka przedsiębiorcza. Oczywiście ma całe grono ludzi, którzy pomagają jej, takich jak menadżer, osoby zajmujące się PR-em, czy starające się, żeby dobrze wyglądała, ale nowoczesne podejście polega na tym, że trzeba być dla siebie producentem. - Nie wystarczy utwory napisać i pięknie zaśpiewać, ale trzeba doprowadzić do tego, aby one żyły - wyjaśnia. Stara się więc, aby jej piosenki były słyszane w filmach czy serialach.

Stare przeboje w nowej odsłonie

W czasie pandemii Anna Jurksztowicz nagrała wiele nowych piosenek, a dużo starych nagrała w nowych aranżacjach. - Nie mogę się wyrzec starych piosenek, bo publiczność ciągle o nie prosi - wyjaśnia. Kiedyś uważała stare piosenki z płyty "Dziękuję, nie tańczę" za - jak to określiła - niegralne na koncertach, gdyż w całości muzyka powstała w komputerze, wtedy Atari. Ale czasy się zmieniły, podejście muzyków do takiej muzyki również i obecnie utwory te są grane na żywo na koncertach.

Z powodu pandemii część przedsięwzięć zaplanowanych w ramach jubileuszu 35-lecia pracy scenicznej przesunęła się na ten rok. A ponieważ płyta "Dziękuję, nie tańczę" została wydana trochę później niż jej debiut, więc zamierzają dobić do jubileuszu tej właśnie płyty z nowymi wersjami utworów. Co miesiąc będzie upubliczniany jeden utwór.

Rozmowa została poprzedzona piosenką "Diamentowy kolczyk", a zakończona utworem "Stan pogody".

Anna Jurksztowicz/Youtube

Czytaj więcej:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Zegler 

Gość: Anna Jurksztowicz (piosenkarka)

Data emisji: 2.07.2021 

Godzina emisji: 14.23

ag


Czytaj także

Zniewalający urok "Diamentowego kolczyka”

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 19:51
W sobotni wieczór audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" odwiedzi piosenkarka i producentka muzyczna Anna Jurksztowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Jurksztowicz: dziś piosenki są zupełnie inne niż kiedyś

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 16:53
Wokalistka ubolewa, że współczesna piosenka bardzo zmienia się. - Następuje totalne uproszczenie. A w moich piosenkach jest normalnie. Normalna linia wokalna, melodia, rytm i może jakiś nastrój - mówi w audycji "Już taka jestem".
rozwiń zwiń