X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grunt to rodzina

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2010 10:00
Więzi rodzinne w Polsce wbrew powszechnej opinii nie zanikają. Są równie mocne jak przed laty.
Audio

Dla większości z nas rodzina jest najważniejszą sprawą w życiu. Nie prawdą jest także to, że coraz więcej młodych osób odrzuca instytucję małżeństwa.

 - Z badań, które prowadzimy wynika, że udzie chcą zakładać rodziny – zapewniała podczas „Wieczoru „Naukowego” doktor  Anna Matysiak, ekonomista – demograf.

Polacy są zainteresowani tym, aby żyć w rodzinie, wspierać swoich rodziców,  mieć dzieci i je wychowywać. Pozornie wydaje się, że jest zupełnie inaczej. Z roku na rok rodzi się mniej dzieci, ludzie coraz później decydują się na ślub i zakładanie rodziny. Jednak to nie ludzie, ani trendy kształtują taki stan rzeczy, a rzeczywistość.

- Świat się zmienia, świat wpływa na przykład opóźnianie decyzji o założeniu rodziny –stwierdziła stanowczo Matysiak.

Jej zdaniem odkładanie tych decyzji wynika z odpowiedzialności młodych osób. Zanim założą rodzinę chcą mieć pewność, że będą w stanie ją utrzymać.

Podobny pogląd podczas  dyskusji nad rodziną wyraził doktor Krzysztof  Tymicki.

- Nie zmienił się sposób myślenia, ale warunki zewnętrzne- potwierdził tezę socjolog.

Podczas rozmowy w studiu Jedynki rozmówcy poruszyli temat kohabitacji. Jest to coraz popularniejszy w Polsce model związku.

- O ile na początku lat 90. niewielki odsetek ludzi żył w kohabitacji, tak w ostatnich latach zaobserwowaliśmy duży wzrost tego zjawiska – potwierdziła wzrost zainteresowania tego typu relacją doktor Matysiak.

Przed zawarciem małżeństwa w kohabitacji żyje około trzydziestu procent osób.

- Tak naprawdę jeśli pary decydują się na to, żeby wspólnie zamieszkać, robią to myśląc o małżeństwie, kohabitacji jako o etapie nieformalnym, jako o takim etapie testu, dotarcia się. To małżeństwo gdzieś tam z tyłu głowy cały czas jest – tłumacza psycholog, Monika Młynarska.

W audycji „Wieczór Naukowy” udział wzięli: dr Anna Matysiak – ekonomista, demograf, dr Monika Młynarska-  psycholog, dr Krzysztof Tymicki - socjolog, demograf.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć „Wieczór Naukowy”  w boksie „Posłuchaj” w ramce po prawej stronie.

 

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak