"Choinki Jedynki 2021". 20. Akcja Charytatywna Programu 1. Zgłoś pracę do konkursu

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 17:02
17 października, w specjalnej audycji, zainaugurowana została jubileuszowa, 20. Akcja Charytatywna Programu 1 Polskiego Radia - "Choinki Jedynki". Środki zgromadzone w ramach tegorocznej odsłony zostaną przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Stowarzyszenia Wspólnota Chleb Życia. 

dymna anna 1200x660.jpg
Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dzięki takim akcjom nie tracimy sił i radości

Program 1 Polskiego Radia już po raz dwudziesty organizuje Akcję "Choinki Jedynki" na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i wybranej, każdego roku innej, drugiej organizacji pożytku publicznego. Akcji patronuje Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Pani Agata Kornhauser-Duda.

Stowarzyszenie Wspólnota Chleb Życia prowadzona przez s. Małgorzatę Chmielewską zarządza obecnie 11 domami dla ludzi bezdomnych, starych, chorych i matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa. Fundacja walczy z bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych oraz barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z ubogich rodzin.

YouTube/Polskie Radio

Akcja Programu 1 Polskiego Radia rozpoczęła się 17 października i potrwa do 19 grudnia 2021 roku. W pierwszym etapie zostanie zainaugurowany konkurs rysunkowy dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. Prace można nadsyłać do 22 listopada poprzez formularze znajdujące się na stronie Akcji. 

Jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik), wybierze z nadesłanych prac 20 rysunków nagrodzonych i 40 wyróżnionych.

Od 26 listopada do 5 grudnia wybrane przez jury prace będą omawiane dwa razy dziennie na antenie Programu 1. Od lat konkurs rysunkowy dla dzieci cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych najmłodszych słuchaczy, a także szkół, ośrodków kultury, kółek plastycznych i świetlic środowiskowych w całym kraju.

W niedzielę 5 grudnia, w godz. 11.00-13.00, w gmachu Polskiego Radia planowane jest tradycyjne wspólne malowanie z udziałem Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia: wybitnych postaci świata kultury, muzyki, nauki, sportu.

"Choinki Jedynki" to akcja, w którą angażują się największe gwiazdy. W archiwalnym materiale z roku 2019, do udziału w licytacji zapraszali Artur Siódmiak, Beata Fido i Agnieszka Perepeczko.

YouTube/PolskieRadio

Od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia, w audycji "Cztery pory roku" w godz. 9.00-12.00, odbędą się licytacje prac plastycznych oraz przedmiotów przekazanych na licytacje przez Przyjaciół Jedynki Polskiego Radia, a 11 grudnia, w Wielkim Finale, całodzienna (od godz. 8.00 do 19.30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie rysunkowym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.

Podsumowaniem XX Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2021" będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej. Będzie on podziękowaniem dla wszystkich uczestników Akcji.

Szczegóły akcji w specjalnym SERWISIE Polskiego Radia.

Czytaj również: 

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich Programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat. prasowe/ans