Dolna Rówień Krupowa i Zakopane. Jedynka w podróży

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 14:32
W audycji "Jedyne takie miejsce" pokażemy Zakopane i Tatry u samego początku sezonu zimowego. Zima w górach to przecież nie tylko narty. Chociaż o nich też będzie, ponieważ rozpoczyna się Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim, jedno z najważniejszych, najpopularniejszych i cyklicznych sportowych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miasta. Zawitamy także na 7. Zakopiańskie Mikołajki.
Jedyne takie miejsce z wizytą w Zakopanem
"Jedyne takie miejsce" z wizytą w ZakopanemFoto: Dawid K Photography/shutterstock

W "Jedynym takim miejscu" w Zakopanem podpowiemy, jak bezpiecznie zwiedzać góry zimą. Będą spacery, szlaki dostępne na biegówkach, skitury i skutery. Ado tego wycieczki psim zaprzęgiem i tradycyjne kuligi. Czekają nas również odwiedziny Snowlandii i zakopiańskiego Pałacu Królowej Śniegu. Powiemy o World Snow Day - wielokrotnie nagradzanej imprezie.

Odpoczynek po aktywnym dniu to m.in. schroniska i ich kultowi goście oraz dania (szarlotka!). Ale też - folklor i kultura zimową porą, m.in. Festiwal Kolęd Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór, wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki czy Muzeum Tatrzańskie.

Ponadto spróbujemy się dowiedzieć, co najbardziej podoba się u podnóża Tatr… św. Mikołajowi. Wszak sezon zimowy rozpoczynają Mikołajki na Równi Krupowej!

Plus jedno wejście "Choinki Jedynki".

Wśród naszych gości będą: dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher, św. Mikołaj i organizatorzy Mikołajek, prezesi stacji narciarskich, Małgorzata Tlałka-Długosz z Fundacji Handi Cup (zawody 12H Slalom Maraton) Joanna Staszak i Małgorzata Wonuczka-Wnuk z Czerwonego Dworu, Lidia Rosińska-Podleśny z galerii sztuki oraz Anna Wende-Surmiak z Muzeum Tatrzańskiego.

Zobacz także:

***

Na audycję "Jedyne takie miejsce" w sobotę (4.12) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Patryk Bedliński.

DS

Zobacz więcej na temat: Patryk Bedliński Zakopane

Czytaj także

Dolnośląski ślad Marianny Orańskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 13:15
Pałac Marianny Orańskiej to jedno ze zgłoszeń z naszej Turystycznej listy przebojów. Orańska to skandalistka i dobrodziejka, królewna, która wbrew nakazom etykiety wybrała miłość. Sprowadziła tym na siebie zawiść dworów Europy i wywołała międzynarodowy skandal. Włożyła wiele energii nie tyle w budowanie kontrowersyjnego wizerunku, co w podnoszenie waloru regionu, który pokochała. Tak się stało, że tą ziemią był skrawek Sudetów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszno - miasto, w którym się "rozwija skrzydła"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 09:00
Leszno w Polsce i za granicami jest rozpoznawane jako mekka sportów lotniczych. - Siedmiokrotnie odbywały się tutaj mistrzostwa świata - zachwala Michał Graczyk, prezes lotniska Leszno-Strzyżowice. Wyjaśnia, że jest baza, jest infrastruktura i jest bezpiecznie, bo wokół lotniska praktycznie są same pola. Ale lotnisko to niejedyna atrakcja, choć miasto promuje się hasłem "rozwiń skrzydła".
rozwiń zwiń