Puchar Świata w Wiśle. Relacje w Programie 1

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2021 06:20
To już trzeci weekend z serii Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podobnie jak w sobotę, także dziś zapraszamy na relacje w radiowej Jedynce. W sobotę odbył się konkurs drużynowy, a dziś - konkurs indywidualny. Skoki narciarskie na bieżąco śledzą dziennikarze Programu Pierwszego - Andrzej Grabowski, Rafał Bała i Andrzej Janisz. Zapraszamy na relacje PŚ w skokach w Wiśle!
Relacje z Pucharu Świata w Wiśle w radiowej Jedynce
Relacje z Pucharu Świata w Wiśle w radiowej JedynceFoto: Polskie Radio

Zawody w Wiśle to trzeci weekend sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizację prosto ze skoczni im. Adama Małysza relacjonować będzie Andrzej Grabowski. Gospodarzami studia będzie dziś (w niedzielę 5 grudnia) Andrzej Janisz. Studio potrwa od godz. 16.05 do 19.00. 

Jedenastu na start

Nie tak pierwsze konkursy wyobrażali sobie zarówno zawodnicy, jak i wszyscy fani skoków narciarskich. W żadnym z czterech konkursów indywidualnych nie mieliśmy naszego przedstawiciela na podium. W pierwszej dziesiątce konkursów plasował się tylko Kamil Stoch - piąty w Niżnym Tagile i ósmy w Ruce.

Piotr Żyła punktował trzykrotnie, ale jego najlepszym wynikiem pozostaje 16. miejsce w drugim konkursie w Niżnym Tagile. Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała tylko raz znaleźli się w czołowej trzydziestce, a Aleksander Zniszczoł wciąż czeka na pierwsze pucharowe punkty w sezonie.

W niedzielnym konkursie wystartuje jedenastu polskich skoczków: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Jan Habdas, Tomasz Pilch i Aleksander Zniszczoł.

Awansu do konkursu nie wywalczyli tylko Jarosław Krzak (58. miejsce) oraz Maciej Kot, którego zdyskwalifikowano za nieprzepisowy kombinezon.

Skoczyć lepiej niż w sobotę

Polskiej drużynie nie udał się także sobotni występ drużynowy - słaby skok Dawida Kubackiego w drugiej serii pozbawił podopiecznych Michala Doleżala szans na podium.

- Jest frustracja, bo przychodzimy walczyć o te najlepsze miejsc. Nie ma co ukrywać, że taki skok te szanse burzy dość konkretnie - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Dawid Kubacki i dodał. - Teraz czekam na wyrok, co powiedzą trenerzy.

Na warunki narzekał także Kamil Stoch. - Dzisiaj to była komedia. Skacząc dobre skoki nie dolatujesz do 115 metra - powiedział Stoch po konkursie w Wiśle.

Od 2017 roku Polacy zdobywają w Wiśle przynajmniej jeden medal, więc jest to idealne miejsce do przełamania po bezbarwnym starcie sezonu. Początek konkursu o 16:00. Największe szanse ma na to Kamil Stoch - rekordzista historycznej klasyfikacji na tym obiekcie. Polak dwukrotnie tu zwyciężał, dwa razy był drugi i raz trzeci.

***

Pierwsze zawody PŚ w Wiśle odbyły się w 2013 roku. Od tamtej pory skocznia im. Adama Małysza co roku gości najlepszych skoczków narciarskich startujących w PŚ. W poprzednim sezonie na obiekcie triumfował Niemiec Markus Eisenbichler, a w konkursie drużynowym zwyciężyli Austriacy.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest aktualnie Niemiec Karl Geiger, a najwyżej z Polaków, na 13. miejscu, klasyfikowany jest Kamil Stoch. 

Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 także w serwisie specjalnym skokinarciarskie​.polskieradio24.pl.

Relacje z Pucharu Świata w Wiśle na antenie Programu 1:

Konkurs indywidualny

  • niedziela 5 grudnia, od godz. 16.05

Czytaj także:

Zobacz więcej na temat: Skoki narciarskie

Czytaj także

PŚ w skokach: Michal Doleżal odkrył karty. Debiutant w kadrze Polski na zawody w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 12:19
W kwalifikacjach do konkursu PŚ w Wiśle wystąpi 13 Polaków. Michal Doleżal ogłosił kadrę na pierwsze w tym sezonie zawody w Polsce. Rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się w dniach 3-5 grudnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w skokach: Jan Habdas debiutuje w kadrze. 18-latek przed wyzwaniem w Wiśle

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 11:13
Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na piątkowe kwalifikacje do PŚ w Wiśle. W kadrze tuż po swoich 18. urodzinach zadebiutuje Jan Habdas. Rywalizacja na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince odbędzie się w dniach 3-5 grudnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w skokach: udane kwalifikacje Biało-Czerwonych. Kamil Stoch najlepszy z Polaków

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 19:05
Austriak Jan Hoerl wygrał w Wiśle kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Do konkursu awansowało aż 11 reprezentantów Polski, z których najwyżej, na 10. miejscu, sklasyfikowano Kamila Stocha. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

PŚ w skokach: Michal Doleżal odkrył karty. Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 19:34
Trener polskich skoczków narciarskich Michal Doleżal zdecydował, że w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich wystąpią Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. 
rozwiń zwiń