X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oto jak powstawał "1945 - rok wojny, rok pokoju"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 22:05
Podsumowujemy całoroczny cykl historyczny, cieszący się wśród słuchaczy dużą popularnością.
Audio

W radiowej Jedynce zakończył się całoroczny cykl dźwiękowych dzienników historycznych "1945 – rok wojny, rok pokoju" autorstwa Doroty Truszczak i Andrzeja Sowy.

Cykl przybliża wydarzenia przełomowe dla Polski - z naszą daniną krwi na wszystkich frontach w walkach II Korpusu, Dywizji Pancernej, I i II Armii Wojska Polskiego, dwiema konferencjami: na Krymie i w Poczdamie, które ukształtowały Polski los chyba na zawsze, bez ziem wschodnich, z nową rzeczywistością nazywaną przez komunistów demokratyczną. 

"Dramatyczny rok 1945" tak Tadeusz Żenczykowski zatytułował swoją książkę  poświęconą  wydarzeniom roku kończącego II wojnę światową. Dla jednych był to początek zniewolenia, ale dla drugich wolności.

W audycji raz jeszcze wracamy do tamtych burzliwych czasów, wielkiej polityki i codzienności  podsumowując  je z perspektywy  2011 roku. Gościem audycji jest prof. Jerzy Eisler - historyk z IPN.

Wszystkie audycje z cyklu można wysłuchać TUTAJ.

(ag)

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć "1945 - rok wojny, rok pokoju" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Józef Mackiewicz

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2011 16:33
Ur. 1902, zm. 1985. Pisarz, publicysta. Uważany za jednego z największych polskich prozaików XX wieku.
rozwiń zwiń