Już dziś oskarowe nominacje

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 10:00
Niemal każdy aktor i twórca filmowy marzy choćby o nominacji do Oskara. Dzisiaj akademia filmowa ogłosi listę nominowanych do tej prestiżowej nagrody.
Audio

Obsypany nagrodami film Davida Finchera "The Social Network" jest czarnym koniem tegorocznego rozdania. Film zdobył Złotego Globa za najlepszy dramat, reżyserię, scenariusz i muzykę.

- Historia Marka Zuckerberga, człowieka, który wymyślił Facebook zbierze co najmniej 10 nominacji – ocenia w Sygnałach Dnia Janusz Wróblewski, krytyk filmowy.

O nominacje oscarowe w kategorii najlepszy film walczą też między innymi "„Incepcja” Christophera Nolana, "Czarny Łabędź” Darrena Aronoffsky’ ego, "Jak zostać królem” Toma Hoopera, czy "Fighter” Davida O. Russella.

W rywalizacji o nominacje w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy największe szanse mają Colin Firth w roli jąkającego się króla Jerzego VI. w brytyjskim filmie "Jak zostać królem”, poza tym Jesse Eisenberg za kreację w "The social Network”, i James Franco za rolę w filmie "127 godzin”.

Numerem jeden wśród aktorek jest Natalie Portman, która wzbudziła zachwyt rolą w filmie "Czarny łabędź”.

- Wspaniała rola podwójnej osobowości, takiego rozszczepienia schizofrenicznego. Z jednej strony niewinna naiwność z drugiej zło – zachwyca się pracą Portman Janusz Wróblewski.

W rozmowie z Ewą Sytą, krytyk podkreśla, że rola Portman była bardzo trudna, ale aktorka poradziła sobie wyśmienicie. Zagrała brawurowo, a do tego pokazała swoje umiejętności taneczne, co jest dodatkowym atutem.

Ogłoszenie nominacji do tegorocznych nagród amerykańskiej Akademii Filmowej - Oscarów dzisiaj o godz. 14.30 czasu polskiego.

(ah)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć "Nominacje do Oskarów 2010" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie filmy eksportowe

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2010 12:46
W polskim kinie dzieje się ostatnio dobrze. Dlaczego jednak nadal nie możemy przebić się z naszymi tytułami na światowych imprezach filmowych? O tym ze swoimi gośćmi - Januszem Wróblewskim i Bogumiłem Osińskim - rozmawiała Magda Mikołajczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Brytania: "Jak zostać królem" bez szans na Oskara?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2011 16:46
Brytyjskie media zwracają uwagę na kampanię, która ma pogrążyć oskarowe szanse filmu "Jak zostać królem" - o batalii przyszłego króla Jerzego VI z wadą wymowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś poznamy nominowanych do Ocarów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2011 14:00
Wśród faworytów wymienia się film Davida Finchera "The Social Network", w którym przedstawiona jest historia powstania portalu Facebook.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy nominowananych do Oscarów

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2011 14:35
Wielkich zaskoczeń nie było. Nominację do najważniejszej nagrody filmowej otrzymały filmy, o których głośno jest już od dawna.
rozwiń zwiń