X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienia z domu Młynarskich

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 15:29
Barbara Ahrens-Młynarska: czuję się dzieckiem Polskiego Radia, miałam tutaj przyszywaną rodzinę, która się mną opiekowała artystycznie i dbała o mój wszelki rozwój.
Audio

Barbara Ahrens-Młynarska - aktorka, poetka, kreatorka Klubu Żywego Słowa Polskiego w Szwajcarii, siostra Wojciecha Młynarskiego - z rozżewnieniem wspominała wszystkie "dobre duchy", które spotkała w czasie swojej kariery w Polskim Radiu. Podkreślała, że należą się im wspomnienia i podziękowania.

Mówiła, że jako sześciolatka stanęła przed radiowym gremium i została przez nie zaakceptowana do uczestniczenia w słuchowiskach. Problemem było to, że nie umiała wtedy czytać. W związku z tym wszystkiego uczyła się na pamięć.

Barbara Ahrens-Młynarska wspominała również Halinę Hermelinową, która na pojedynczych kartkach pisała jej "wołami" słowa do wypowiedzenia na antenie. Tak powstawały pierwsze kreacje radiowe małej aktorki.

- Później awansowałam do słuchowisk radiowych, gdzie śpiewałam pod dyrekcją Feliksa Rybickiego i Czesława Aniołkiewicza. Spotkałam tam niesamowitą osobowość - Irenę Kwiatkowską, która była bohaterką bardzo wielu słuchowisk – podkreśliła gość radiowej Jedynki.

W audycji "Spotkanie z Mistrzem" Barbara Ahrens-Młynarska zauważyła, że dorastała - razem ze swoim bratem Wojtkiem i czterema kuzynkami - w tradycjach przedwojennych. W czasach PRL zmuszona była uczyć się podwójnej historii Polski. W przybliżaniu prawdy szczególnie pomocny był jej dziadek.

- Pamiętam, że kiedy ze mną czytał historię z mojego podręcznika, to przecierał oczy. Mówił mi, że nie płacze, ale że zależy mu na tym, żebyśmy dobrze rozumieli historię – przypominała.

Barbara Ahrens-Młynarska opowiadała o wybitnych osobistościach z jej rodziny: stryjecznym dziadku, kompozytorze, skrzypku i dyrygencie - Emilu Młynarskim i wuju, pianiście Arthurze Rubinsteinie.

Rozmawiała Anna Stempniak

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Wspomnienia z domu Młynarskich" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młynarscy. Rodzina muzycznych talentów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 14:30
Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że Wojciech Młynarski, Emil Młynarski - współtwórca Filharmonii Narodowej - oraz perkusista Jan Młynarski to przedstawiciele tej samej, wyjątkowo dla polskiej kultury zasłużonej rodziny.
rozwiń zwiń