X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Powrót zapomnianej"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 19:30
160 lat temu narodził się pierwszy światowy przebój - miniatura fortepianowa "Modlitwa Dziewicy".
Audio

160 lat temu narodził się pierwszy światowy przebój - miniatura fortepianowa "Modlitwa Dziewicy". Jego kompozytorka - Tekla Bądarzewska-Baranowska została niemal całkowicie zapomniana. O dziwo jednak, twórczość Bądarzewskiej jest znana Japończykom. Cztery lata temu, za sprawą producenta Yukihisy Miyayamy, został wydany pierwszy na świecie album z muzyką dziewiętnastowiecznej kompozytorki - o czym donosiła korespondentka PR w Tokio - Dorota Hałasa. Równolegle na pomysł przywrócenia pamięci o Tekli wpadła sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Miasta Warszawy - Beata Michalec. Reportaż opowiada o pasji badawczej pani Beaty, dzięki której w marcu na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się pierwszy w Polsce koncert utworów Tekli Bądarzewskiej-Baranowskiej.

Aby wysłuchać reportażu Katarzyny Michalak, wystarczy wybrać "Powrót zapomnianej" w boksie "Posłuchaj' w ramce po prawej stronie.


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak