Matka: oddam dziecko w dobre ręce

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 09:54
Monika porozwieszała na słupach i płotach ogłoszenie, że odda dziewięciomiesięcznego Oliwera w dobre ręce. Psycholog mówi, że to krzyk rozpaczy.
Audio

W wychowaniu dziecka Monice pomagają tylko siostra i sąsiadka. Na matkę, jak mówi liczyć nie może, bo ta "interesuje się tylko przy obcych".  Pracy nie ma i pewnie nie znajdzie. Nie ma z kim zostawić dziecka. Co prawda panie z opieki obiecują żłobek, ale... gdy będzie miała pracę.

Czytaj więcej >>>

24-latka i jej synek utrzymują się z alimentów. Ojciec dziecka płaci jednak nieregularnie i małe kwoty. Jedynym pewnym źródłem dochodu jest zasiłek opiekuńczy - 68 zł.

- Dziecko jest małe, byle czego nie zje. Żeby go utrzymać potrzebuję 600 zł co najmniej, a i ja przecież, chociaż suchy chleb, jeść muszę - tłumaczy.

Elżbieta Jacniacka, dyrektor MOPS w Słupsku, mówi, że Monika nie kwalifikowała się do wsparcia finansowego, gdyż miała orzeczone alimenty na dziecko. MOPS udzielał pomocy pedagogicznej. - Dziecko jest zadbane, niczego mu nie brakuje - twierdzi pedagog.

Dramat zaczął się w marcu, gdy ojciec dziecka przestał płacić w ogóle. - Jestem już tak zadłużona, że nie mam od kogo pożyczyć pieniędzy - żali się Monika. Dlatego w rodzinnym Słupsku zdecydowała się rozwiesić ogłoszenia, że odda synka w dobre ręce, komuś, kto będzie mógł go nakarmić.

Psycholog Władysław Hałasiewicz, twierdzi, że to taki krzyk rozpaczy. I sposób zwrócenia uwagi na swoją tragiczna sytuację. - Ale dobrze wróży to, że ona coś robi. Że chociaż próbuje. Może uda jej się wyjść na prostą - mówi.

Pod przeczytaniu ogłoszenia Monice zaczęli pomagać mieszkańcy Słupska i z synkiem rozstawać się już nie musi.

Dyrektor Jacniacka twierdzi, że Monika dostanie za ten miesiąc ok. 500 zł. Komornikowi też podobno udało się uzyskać dla kobiety i jej syna 800 zł. Choć, jak mówi Monika, te pieniądze mają być dopiero pod koniec czerwca. To trochę późno…

(lu)

Aby wysłuchać całej relacji, wystarczy wybrać "Oddam dziecko" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

56 tygodni macierzyńskiego i 17 tysięcy złotych becikowego?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2011 15:00
Aż jedna trzecia młodych Polaków w ogóle nie zamierza mieć dzieci - wynika z badań ujawnionych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - pisze "Metro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż: "Zdążyć z pomocą"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 12:00
Koszty rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego sięgają często 2500 złotych tygodniowo. W warszawskim ośrodku Amicus (należącym do Fundacji) rodzice mogą rehabilitować dzieci za darmo
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żłobki będą droższe

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 10:50
Część samorządów, które dotychczas pobierały opłaty tylko za wyżywienie dzieci w żłobkach, zamierza wprowadzić je również za pobyt maluchów w placówkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka chce oddać dziecko, bo nie ma z czego żyć

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2011 11:30
24-letnia mieszkanka Słupska rozwiesiła na ulicach Słupska ogłoszenie z numerem telefonu: "Oddam dziewięciomiesięcznego Oliwiera w dobre ręce".
rozwiń zwiń