Anna Wyszkoni i historia utworu "Wiem, że jesteś tam"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2011 17:09
Już w najbliższy piątek rusza 48. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Otworzy go koncert SuperJedynek, w którym artyści zmierzą się w czterech kategoriach muzycznych: SuperArtysta, SuperZespół, SuperPłyta i SuperPrzebój.
Audio

Duże szanse na zdobycie tego ostatniego tytułu ma piosenka "Wiem, że jesteś tam" Anny Wyszkoni. Wokalistka tylko nam zdradziła szczegóły powstawania utworu. - Chciałam, żeby była to piosenka, która nie będzie mówiła o miłości dwojga ludzi tylko o czymś absolutnie wyjątkowym. Chciałam powiedzieć, że są na świecie ludzie, którzy potrzebują wsparcia, nawet takiego duchowego – wyznaje Anna Wyszkoni.

Tekst piosenki napisała Karolina Kozak. - Przegadałyśmy kilka godzin na temat tego utworu. Rozmawiałyśmy o tym, jaki miałby być. Ja miałam konkretną wizję, a Karolina pięknie ubrała to w słowa – zdradza szczegóły artystka.

W ten sposób utwór ewoluował i przerodził się, jak to ujęła Wyszkoni, w modlitwę. Choć "Wiem, że jesteś tam" to piosenka o Bogu, nie wszyscy słuchacze tak ją interpretują. Jednak piosenkarce to nie przeszkadza. - W każdej piosence trzeba odnaleźć jakąś cząstkę siebie, jako słuchacz również – mówi. - Wiele osób myśli, że to piosenka o przyjaźni, że śpiewam do jakiegoś przyjaciela, który jest gdzieś bardzo daleko i który jest sercem ze mną – opowiada.

Anna Wyszkoni wystąpi w Opolu również podczas koncertu z okazji 40-lecia "Lata z Radiem", z którym wielokrotnie koncertowała. - To były zawsze wieczorny przepełnione niesamowitą, pozytywną energią – wspomina i dodaje, że wieczór w Opolu będzie jednym z tych najważniejszych dla niej. - Przygotowuję niespodzianki. Na pewno nie zabraknie jednak utworu "Czy ten pan i pani", którym dwa lata temu zadebiutowałam w Opolu jako artystka solowa – wyjawia wokalistka.

Rozmawiała Anna Will

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Anna Wyszkoni" w boksie "Posłuchaj"w  ramce po prawej stronie.

***

W sobotę 11 czerwca podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się koncert " Co Ty na to? Z Radiem Lato!".


Koncert w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz organizowany jest  z okazji 40-lecia "Lata z Radiem" – audycji, która na antenie Polskiego Radia od 40 lat zapowiadana jest w kilku europejskich językach.
Prowadzący – Piotr Bałtroczyk - przedstawi wykonawców, którzy towarzyszyli audycji przez lata i nadal z nią współpracują. To ich występy udowodnią, że nawet piosenki sprzed lat 40, 30 czy 20 w nowej interpretacji i aranżacji mogą być przebojami kolejnych pokoleń.
Na scenie pojawią się między innymi: Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Kayah, Halina Mlynkowa, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Stachursky, Formacja Nieżywych Schabuff, Ania Rusowicz, Anna Józefina Lubieniecka, Kobranocka, StarGuardMuffin oraz Łukasz Zagrobelny, którzy zaśpiewają piosenki Karin Stanek, Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Ady Rusowicz i Grzegorza Ciechowskiego.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Tomasza Szymusia.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.10 i będzie transmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
franken2017-03-26 00:59 Zgłoś
Zapewne przez skromność , Wyszkoni zapomniała dodać że ten genialny utwór skomponowała: ANIA DĄBROWSKA
franken2017-03-26 00:50 Zgłoś
Zapewne przez skromność , Wyszkoni zapomniała dodać że ten genialny utwór skomponowała: ANIA DĄBROWSKA

Czytaj także

Nie będzie Koncertu Debiutów na tegorocznym festiwalu w Opolu?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 09:30
Debiutanci pojawią się na scenie najprawdopodobniej podczas koncertu Superjedynek - dowiedziała się PAP od osób związanych z organizacją imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gorączka przygotowań w Opolu: trwa budowa scenografii i instalacja oświetlenia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 09:15
600 reflektorów, 7 ton sprzętu, 5 kilometrów kabli. Festiwal w Opolu zaczyna się 10 czerwca, ale już teraz prace nad nim idą pełną parą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SheMoans - Wracaj do mamy!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 16:45
Pięć przebojowych dziewczyn wystąpi na koncercie SuperPremier w Opolu - już 10 czerwca. Ze specjalną dedykacją dla facetów maminsynków.
rozwiń zwiń