ENEJ: sukces nas nie zmienił

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2011 14:30
Olsztyńska grupa zaprasza na swoje koncerty na trasie "Lata z radiem".
Audio

- Różnica jest taka, że teraz możemy skupić się na graniu - mówią, po ostatnich sukcesach, członkowie grupy ENEJ. Ich marzenie się spełniło: do końca września mają wszystkie weekendy zajęte koncertami. Podkreślają, że wiele zawdzięczają Jedynce, która objęła patronatem ich ostatni album.

- W tym roku będzie koncertować w ramach trasy "Lata z Radiem" - 15 lipca w Świnoujściu i 27 sierpnia w Szczytnie  - mówią w "Popołudniu z Jedynką". A już w sobotę zagrają dla dzieciaków z Centrum Zdrowia Dziecka.

Zachęcają fanów do głosowania w plebiscycie Złotego Bączka, który zdecyduje czy zagrają na Przystanku Woodstock.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "ENEJ" w boksie "Posłuchaj"w ramce po prawej stronie

ENEJ powstał w roku 2002 w Olsztynie. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy. Pierwszy "Ulice" ukazał się w 2008 roku, a drugi - "Folkorable" - w roku ubiegłym. Grupa została doceniona przez dziennikarzy podczas "Union of Rock Węgorzowo 2006". Ogromnym sukcesem zespołu był koncert na XVI Przystanku Woodstock w 2010 roku oraz w TVP 2 podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przełomowym momentem w historii zespołu było zwycięstwo w programie "Must Be the Music – Tylko Muzyka", w którym pokonał 10 tys. rywali.

Aktualny skład zespołu: Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon, Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa, Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja, Jacek Grygorowicz – gitara elektryczna, Grzesiek Łapiński – saksofon, Kuba (Czaplay) Czaplejewicz – puzon, Łukasz Przyborowski – trąbka.

ENEJ gra energetycznego rocka z domieszką folku i reggae, a smaczku dodaje akordeon i huczna sekcja dęta.

Zespół jest jedną z gwiazd tegorocznego "Lata z Radiem", które w tym roku przeżywa swój jubileusz.

W zawiązku z czym w sobotę 11 czerwca podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się koncert " Co Ty na to? Z Radiem Lato!".

Koncert w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz organizowany jest z okazji 40-lecia "Lata z Radiem" – audycji, która na antenie Polskiego Radia od 40 lat zapowiadana jest w kilku europejskich językach. Prowadzący – Piotr Bałtroczyk - przedstawi wykonawców, którzy towarzyszyli audycji przez lata i nadal z nią współpracują. To ich występy udowodnią, że nawet piosenki sprzed lat 40, 30 czy 20 w nowej interpretacji i aranżacji mogą być przebojami kolejnych pokoleń.
Na scenie pojawią się między innymi: Ania Wyszkoni, Zbigniew Wodecki, Kayah, Halina Mlynkowa, Ryszard Rynkowski, Varius Manx, Stachursky, Formacja Nieżywych Schabuff, Ania Rusowicz, Anna Józefina Lubieniecka, Kobranocka, StarGuardMuffin oraz Łukasz Zagrobelny, którzy zaśpiewają piosenki Karin Stanek, Agnieszki Osieckiej, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena, Marka Grechuty, Ady Rusowicz i Grzegorza Ciechowskiego.

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia pod dyrekcją Tomasza Szymusia.

Koncert rozpocznie się o godz. 20.10 i będzie transmitowany na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

(źr.www.latozradiem.pl)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej - mieszanka rocka i reggae

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2010 06:10
Zespół, który podbił serca W Kostrzynie, zagrał dla Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seven Festival Music & More 2011

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2011 13:00
Czwórka gorąco poleca Seven Festival Music & More 2011, który odbędzie się w Węgorzewie w dniach 7-10 lipca. Znamy już pełny program tej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zależy nam na publiczności, która zapłaci za bilet (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 18:20
Muzycy grupy Enej - zwycięzcy "Must Be The Music" - opowiedzieli o swoich wątpliwościach związanych z udziałem w telewizyjnym show.
rozwiń zwiń