X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcieliśmy być prymusami w budowie stadionów (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 08:15
Dr Adam Giersz (minister sportu i turystyki): Chcieliśmy budować je tak szybko, jak nikt wcześniej ich nie budował.
Audio

Jak mówi stare polskie powiedzenie: pośpiech to zły doradca. Zdaniem ministra sportu zapomniano o tym, budując polskie stadiony na Euro 2012.

Jak stwierdził dr Adam Giersz, z jednej strony chcieliśmy wybudować je jak najszybciej. – Z drugiej strony myśleliśmy o tym, żeby te stadiony jak najszybciej przynosiły dochody – przyznał w "Sygnałach Dnia" minister sportu. – W związku z tym zbyt wcześnie planowaliśmy imprezy na tych stadionach, nie uwzględniając ryzyka związanego z ewentualnymi opóźnieniami i te odwołane potem imprezy potęgują wrażenie opóźnień na naszych stadionach – tłumaczył.

PGE
PGE Arena Gdańsk

 

Dokładnie tak było w wypadku gdańskiego stadionu, który dopiero wczoraj został otwarty. – Rzeczywiście stadion miał być oddany 30 kwietnia, a  został oddany do użytku w połowie lipca – przyznał Giersz. Dodał jednak, że to dwumiesięczne opóźnienie nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia przygotowań do Euro 2012. - Mamy dużo czasu, żeby te stadiony testować pod kątem ich przystosowania do mistrzostw – zauważył.

Z opóźnieniem zostanie oddany do użytku również Stadion Narodowy. Zgodnie z założeniami miał być wybudowany w dwa lata. Gotowy będzie po trzydziestu miesiącach. – Nie znam stadionu na świecie, tej klasy, tej wielkości, który zostałby wybudowany pod klucz w tak krótkim czasie – podkreślił Gość "Sygnałów Dnia". Dodał, że mimo opóźnień polskie stadiony powstają w zawrotnym tempie.

Co do stadionu we Wrocławiu, minister poinformował, że zgodne z planem ma on zostać oddany do użytku we wrześniu na walkę Kliczko – Adamek. – Tam są też napięte terminy – przyznał. – Wierzę, że na tę walkę zostanie oddany, ale po tej walce będzie trzeba go jeszcze przystosowywać do Euro 2012 – stwierdził.

Andrzej
Andrzej Piątek i Maja Włoszczowska

 

Poza mistrzostwami Euro 2012 w przyszłym roku odbędą się także XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie. Jak zauważył minister sportu, olimpiada to czas, w którym polski sport poddawany jest najpoważniejszemu egzaminowi. – Letnie igrzyska olimpijskie stanowią o ocenie polskiego sportu i będą stanowiły o jakości polskiego sportu – mówił. Jednocześnie Adam Giersz wyraził nadzieję, że polscy sportowcy w Londynie zaprezentują się znacznie lepiej niż podczas ostatnich mistrzostw w Atenach i Pekinie.

Odnosząc się do sprawy kolarki górskiej Mai Włoszczowskiej i jej rozstania się  z trenerem Andrzejem Piątkiem, z którym pracowała 12 lat, minister Adam Giersz stwierdził, że była to ryzykowna decyzja. – Jeśli ta współpraca trwała wiele lat i przynosiła sukcesy, to jej zerwanie na rok przed igrzyskami olimpijskimi jest ogromnym zagrożeniem dla wyniku sportowego i dla dalszych przygotowań do igrzysk – stwierdził.

Dodał, że z informacji, jakie posiada, jest to decyzja ostateczna. – Zwłaszcza zawodniczki, bo trener dalej chciałby współpracować – zdradził. – Należy znaleźć rozwiązanie, żeby Włoszczowska miała właściwą ścieżkę przygotowań, ale jednocześnie żeby trener Piątek miał swoje miejsce w polskim sporcie – podkreślił.

Nad przygotowaniami zawodniczki do igrzysk olimpijskich w Londynie będzie teraz czuwać Marek Galiński.

Rozmawiali Wiesław Molak i Krzysztof Grzesiowski.

(mb)

>>>Pełny tekst rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fatum zawisło nad Euro 2012. Drogi i stadiony: drożej, później, gorzej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 06:47
Odpowiadająca za przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy spółka PL2012 powołała zespół kryzysowy, który analizuje wszystkie realizowane na Euro inwestycje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamiast narzekać, poczujmy atmosferę Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 13:30
Na rok przed rozpoczęciem Euro 2012, w Polsce i na Ukrainie odbywa się szereg imprez, na których można będzie poczuć atmosferę wielkiego święta piłkarskiego.
rozwiń zwiń