X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby Korony Hiszpańskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 12:00
Nieznane wcześniej portrety króla Zygmunta III Wazy i Anny Marii Wazówny przyjechały do Krakowa z madryckiego skarbca.
Audio

Na wystawie Skarby Korony Hiszpańskiej w Krakowie możemy podziwiać sto arcydzieł, które wypożyczyło Patrimonio Nacional de Espana - instytucja zarządzająca dobrami królewskiego dworu hiszpańskiego. Obrazy, rzeźby i meble z lat 1470-1870 - to przekrój liczącej 150 tys. obiektów kolekcji, zdobiącej hiszpańskie zamki, pałace, rezydencje i klasztory. Możemy oglądać m.in. sławne obrazy El Greca, Veronese'a, Tycjana, Tintoretta, Zurbarána, Ribery, Moralesa, Velasqueza, Goi.

- Wystawa została podzielona na cztery części oznaczone różnymi kolorami - tłumaczy Marta Graczyńska z sekcji edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. W tych barwach zostały pomalowane sale wystawowe. Przykładowo średniowiecze, czasy "monarchii wędrującej", to czerwień. Kolejna część to okres monarchii Habsburgów - złoty czas malarstwa hiszpańskiego. - Z całą pewnością najciekawsze z naszej perspektywy są dwa wspaniałe portrety pędzla polskiego malarza, Marcina Kobera. Przedstawiają Annę Marię Wazównę i jej brata, przyszłego Zygmunta III Wazę - opowiada Graczyńska. Dwie następne części to XVIII i XIX wiek - możemy podziwiać m.in. porcelanę, szkło i meble.

W ramach rewanżu Polska zorganizowała w Madrycie wystawę Złote Czasy Rzeczypospolitej, gdzie pokazywano m.in. "Damę z gronostajem".

- Nie ustępuje ona w niczym hiszpańskim skarbom - zapewnia Marta Graczyńska.

Dodaje, że przy okazji wystawy Muzeum Narodowe wspólnie z Instytutem Cervantesa organizuje warsztaty, wystawy i spotkania poświecone historii i sztuce Hiszpanii.

Rozmawiała Katarzyna Jankowska.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na ratunek dziełom sztuki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2011 17:10
Konserwator zabytków musi mieć w sobie coś z artysty, naukowca i… detektywa!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fotogrametria a dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 15:33
Fotogrametria pozwala na odtworzenie parametrów zniszczonych dzieł sztuki na podstawie zdjęć cyfrowych albo zeskanowanych zdjęć analogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nienawidzę kampanii wyborczej (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 07:57
Bogdan Zdrojewski (PO): Jest to okres, w którym pojawia się zapotrzebowanie na projekty bardziej reklamiarskie.
rozwiń zwiń