X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnaliśmy Michała Rybczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 07:00
Dziś żegnaliśmy ostatniego, wielkiego radiowego "oprawcę muzycznego".
Audio

Przez wiele lat kształtował muzykę na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Wylansował największe przeboje i największych polskich piosenkarzy lat 80. i 90. XX wieku. – Misiek albo Ryba, bo tak się do Niego zwracaliśmy, był gwiazdą w czasach, gdy zaczęłam współpracować z radiem – wspomina Anna Lisiecka. Nikt wówczas nie marzył o montażu cyfrowym, zaś On już potrafił robić mistrzowskie mixy. Realizatorzy pod jego dyktando zmieniali taśmy w takim tempie, że mało sobie palców nie połamali.

Spiker i lektor Polskiego Radia Jerzy Jakubowski, wieloletni przyjaciel Michała Rybczyńskiego, opowiada na antenie radiowej Jedynki, jak to wspaniale było być… głosem redaktora Rybczyńskiego. – Michał właściwie nie dawał się namówić do występowania przed mikrofonem, toteż przez kilkanaście lat prowadziłem audycje, których autorem był właśnie Misiek – opowiada Jerzy Jakubowski. Ich współpraca rozpoczęła się w 1975 roku i trwała przez wiele lat. – On był naprawdę rewelacyjnym "oprawcą", jak to mówimy w naszym żargonie radiowym. On po prostu żył muzyką, znał się na muzyce, to była jego największa pasja i miłość – dodaje redaktor Jakubowski.

Przypomina, że gdy zapytano go kiedyś, jaka jest metoda na dobrą oprawę muzyczną koncertów życzeń, odpowiedział, że nie ma nic prostszego: należy puszczać na zmianę wolny – szybki, baba – chłop. On to robił rewelacyjnie. Jakubowski wspomina, że Michał Rybczyński pojawiał się w radiu o godzinie czwartej rano i przez cały dzień słychać było odgłos jego chodaków. Mieszkał w nieprawdopodobnym bałaganie w fonotece, skryty za setkami pudełek z taśmami i choć tam panował nieopisany chaos, zawsze potrafił znaleźć poszukiwany utwór.

Michał Rybczyński – redaktor muzyczny Polskiego Radia zmarł 27 października 2011 roku. Odszedł po ciężkiej chorobie w wieku 66 lat. Spoczał na Cmentarzu Południowym w Antoninowie.

(ks)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak