X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarz radiowej Jedynki wyróżniony (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 15:25
Wojciech Urban: Mam nadzieję, że za kilka, kilkanaście lat nie będziemy musieli przygotowywać audycji integracyjnych, będziemy po prostu robili audycje o ciekawych ludziach i to staram się robić na co dzień.
Audio

Nasz kolega Wojciech Urban z radiowej Jedynki znalazł się wśród finalistów konkursu "Człowiek bez barier 2011", którzy pokonują nie tylko bariery architektoniczne, lecz także często te mentalne. – Tutaj się to wszystko zaczęło. Postawienie tej statuetki w radiu jest dobrym pomysłem, właśnie dzięki temu, że radio to ta statuetka – mówi Wojciech Urban o dzisiejszym wyróżnieniu. I zastrzega, że to są wielkie słowa, których się zawsze boi, ponieważ w ślad za nimi pojawia się zwykle też wielka odpowiedzialność. – Staram się robić to, co robię, jak najlepiej. Jeśli jest to ważne i potrzebne, to tym lepiej – wyjaśnia.

Dziś podczas uroczystej Gali konkursu "Człowiek bez barier 2011" w Galerii Porczyńskich (Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II) w Warszawie, wyłoniono zwycięzcę oraz pozostałych czterech finalistów. Do ogólnopolskiego konkursu zgłaszane są kandydatury osób niepełnosprawnych, których społeczna aktywność, zaangażowanie oraz postawa są przykładem dla innych i motywacją do przełamywania barier w życiu codziennym.

Zwycięzcą IX konkursu ogłoszono Beatę Wachowiak-Zwarę. Laureatami wyróżnień w konkursie zostali: Justyna Kędzia, Hanna Pasterny, Krzysztof Chęciak i Wojciech Urban. Nagrodę Publiczności, w pierwszym w historii konkursu głosowaniu internetowym, otrzymała Anna Wąsik, zdobywając 26 008 głosów. Honorowy patronat nad tegorocznym konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska, a patronat merytoryczny – Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz.

Tytuł "Człowiek bez barier" jest przyznawany osobie z niepełnosprawnością, która odnosi sukcesy w życiu zawodowym i społecznym. Dotychczas uhonorowano nim 8 osób, a 33 osoby otrzymały wyróżnienie. Nagrody były dla laureatów zarówno uznaniem, jak i dodatkową zachętą, by nie ustawać w codziennych dążeniach i pracy zmieniającej rzeczywistość na bardziej przyjazną dla osób niepełnosprawnych.

Inicjatorem i organizatorem konkursu od 2003 roku jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. "Człowiek bez barier" to symbol codziennego pokonywania trudności. Jest przykładem zachowań i inspiracją do działania dla wszystkich, zarówno dla osób sprawnych, jak i tych, których los doświadczył.

W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu przyznano Nagrodę Publiczności, niezależną od decyzji jury. Spośród 15 półfinalistów wyłonionych przez jury konkursu internauci wybrali, oddając swoje głosy na stronie www.niepelnosprawni.pl, p. Annę Wąsik z Warszawy, która uzyskała rekordową liczbę głosów poparcia.

– "Człowiek bez barier" jest konkursem dla osób z niepełnosprawnością, a jednocześnie konkursem dla nas wszystkich, którzy – niezależnie od sprawności fizycznej i umiejętności – niejednokrotnie nie znajdujemy siły, by walczyć i nie poddawać się. 8 lat temu zdecydowaliśmy się zorganizować go po raz pierwszy, aby dać przykład i wskazać, że życie każdego z nas stwarza trudności i problemy, które mogą wydawać się nie do pokonania. Od nas samych zależy, czy zwyciężymy własną słabość, tak jak od naszej decyzji zależy, czy zechcemy pomóc innym. Człowiek bez barier to ten, który pokonuje je na co dzień. To również ten, który nie ustaje w wysiłkach, niezależnie od powodzenia. Takie proste i takie trudne zarazem. Każdego roku, podczas kolejnego konkursu łączymy swoje pasje i siły, dzieląc się doświadczeniem i pozytywną energią. Każdego roku odnosimy sukces, bo przecież jest nim integracja i współpraca na rzecz innych. Gratuluję zwycięzcom, zarówno tym na podium, jak i tym, których spotykamy codziennie – mówi Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

W skład Jury konkursu w 2011 roku weszli:

Przewodnicząca prof. dr hab. Antonina Ostrowska z Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, p. Dorota Jaworska – reprezentująca Małżonkę Prezydenta RP Panią Annę Komorowską, p. Sylwia Górska reprezentująca prof. Irenę Lipowicz – Rzecznika Praw Obywatelskich, Jadwiga Czartoryska – Prezes Fundacji Orange, Henryk Okrzeja – Prezes Fundacji BRE Banku, Jacek Brzeziński – Zastępca Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Piotr Pawłowski – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Partnerami konkursu są: Fundacja BRE Banku, Fundacja Orange, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tylko co czwarty niepełnosprawny pracuje

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2011 11:09
W Polsce na blisko 2,5 miliona niepełnosprawnych, którzy mogliby podjąć pracę, zatrudniona jest zaledwie jedna czwarta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mają prawo, by poczuć się obywatelami

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 13:14
Marek Sawicki (minister rolnictwa, PSL): Staramy się, by niepełnosprawni stali się pełnoprawnymi wyborcami.
rozwiń zwiń