Polacy wiedzą o Chorwacji więcej niż ja

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 11:50
Wielu Polaków uważa, że Chorwacja jest idealnym miejscem do spędzania wakacji. Ambasador Chorwacji marzy, aby tak samo tłumnie odwiedzali Polskę jego rodacy.
Audio

– Chorwacja ma wszystko, o czym można marzyć – podkreśla gość radiowej Jedynki Ivan Del Vechio, ambasador Republiki Chorwacji. – Położenie geograficzne, bogactwa naturalne i piękno przyrody – wymienia ambasador.

Gość zaznacza, że jego rodacy są niezwykle pracowici i potrafią właściwie wykorzystać to, co dała im natura. Ambasador zwraca uwagę, że dla Chorwacji bardzo ważne jest  danie równych szans ludziom młodym, dopiero wchodzącym w życie. – To powinno być chorwackim priorytetem podczas wchodzenia do Unii Europejskiej – uważa.

Wiadomo, że Polacy tłumnie kierują swoje kroki podczas urlopów w stronę Chorwacji. Ivan Del Vechio chce zaprosić przedstawicieli chorwackich agencji turystycznych do Polski, aby zobaczyli nasz kraj i zachęcali Chorwatów do rewizyty w Polsce. – Wydaje mi się, że Chorwaci nie wiedzą, że Polska jest naprawdę piękna – podkreśla ambasador.

Rozmowę prowadzili Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

Zuzanna Dąbrowska w "Popołudniu z Jedynką", o godz. 16.30, będzie kontynuować temat Chorwacji w rozmowie z dr. Marco Babičem z Katedry Europeistyki Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W "Kronice Sportowej" (w godz. 21.30-22.00) zostanie przypomniany archiwalny wywiad z chorwackim tenisistą Goranem Ivaniševičem, a w "Kulturalnej Europie" (w godz. 23.00-23.25) Magda Mikołajczuk opowie o chorwackiej literaturze i filmie.

Zapraszamy do słuchania radiowej Jedynki.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Turyści uratują Europę

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2011 08:31
Unia Europejska liczy, że pieniądze turystów z innych kontynentów pomogą Europie przetrwać kryzys gospodarczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chorwaci nie ufają Unii

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 09:07
Nowy kraj podpisał traktat akcesyjny z UE. Ale poparcie dla Unii spada i już 40 procent Chorwatów jest na nie.
rozwiń zwiń