Wężowe Smoki z Wysp Salomona

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 10:56
Wojciech Bobilewicz (podróżnik): To jest jedno z najbardziej dziwnych i tajemniczych miejsc na kuli ziemskiej.
Audio
Wyspy Salomona
Wyspy SalomonaFoto: Wikipedia

Wyspy Salomona to archipelag w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego, w którego skład wchodzi prawie tysiąc wysp. Niedawno z wyprawy z tego miejsca wrócił podróżnik Wojciech Bobilewicz.

W radiowej Jedynce ("Naukowy wieczór z Jedynką") tłumaczył, że najmniejsze z wysp są tak niewielkie, że ledwie wystają ponad powierzchnię morza i można je obejść w ciągu kilku minut. Największe mają zaś powierzchnię kilku tysięcy kilometrów kwadratowych.

Jego zdaniem ten region świata jest bardzo dziwny i tajemniczy. Wedle relacji miejscowych mieszkańców na wyspach znajdują się nietypowe przedmioty i mają miejsce ciekawe zjawiska; zamieszkują tam także niepospolite istoty, które nazywają olbrzymami albo małymi ludźmi – w zależności od ich wielkości.

– Kakamora, wedle opisu mieszkańców, są to małe istotki, mierzące mniej więcj od pół metra do metra wzrostu. Olbrzymów czy też gigantów jest też kilka różnych typów, począwszy od takich, które są wzrostu wysokiego człowieka, aż do takich, które mają trzy, cztery metry wysokości – informował podróżnik.

Wojciech Bobilewicz wspominał, że sam miał okazję obserwować z dużej odległości dziwaczne światła pojawiające się na niebie, zlatujące znad gór i zanurzające się w morzu, ktróre później wynurzają się i wracają na ląd. Mieszkańcy wysp nazywają je Wężowymi Smokami.

Kolejną tajemnicą Wysp Salomona są prastare megalityczne ruiny...

Audycję prowadziła Agnieszka Kunikowska.

(pp)

Czytaj także

(Nie)tanie latanie

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 08:40
Tanie linie lotnicze zasypują klientów atrakcyjnymi promocjami. Oferują bilety za grosze. Ale kiedy dokładnie przejrzy się oferty, okazuje się, że za przelot trzeba zapłacić dużo, dużo więcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jemeńska wyspa uchwycona w kadrze i opisana piórem

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 17:49
Sokotra to jedna z czterech wysp niewielkiego archipelagu, leżącego na Oceanie Indyjskim. Na rynku ukazała się właśnie ilustrowana publikacja ukazująca piękno i opisując kulturę tej wyspy zatytułowana "Sokotra. Wyspa Smoczej Krwi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Tajlandii od czwartku bez wizy

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 19:33
Dobra wiadomość dla osób podróżujących do Tajlandii. Od 11 sierpnia nie trzeba będzie kupować turystycznej wizy do tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rekordowy rok: nie skąpimy na podróże

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 16:53
Mimo kryzysu gospodarczego portugalski sektor turystyczny ma się doskonale.
rozwiń zwiń