Rozkołysana bossanova z Augustowa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 17:00
Wieczory nieperwersyjne są bardziej prowokacyjne - zapewnia Basia Stępniak-Wilk.
Audio
Wilk-basia_
Wilk-basia_Foto: wojciech.kusiński

Śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, opowiada w studiu radiowej Jedynki o tym, że początkowo teksty pisała tylko dla siebie. W pewnym momencie postanowiła pisać także dla innych. – A potem zdecydowaliśmy się, by robić wieczory "nieperwersyjne": uznaliśmy, że tej perwersji na co dzień jest nadmiar – mówi artystka.

– Nasz "nieperwersyjny" zespół, a właściwie nasza grupa solistów i wokalistów postanowiła przygotować płytę o nazwie "Muzyczna bombonierka – wieczór nieperwersyjny". Generalnie jest to płyta kabaretowa. Nasze piosenki są raczej lekkie i  w nastroju satyrycznym – dodaje.

Kryształowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki – "Bombonierka" (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i "Słodka chwila zmian", a także "Futerko", "Bossanova z Augustowa" (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i "Wiośnie nie!" (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(kas)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wygraj zaproszenie na koncert Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 10:50
Wystarczy słuchać "Muzycznej Jedynki", bo tam będą rozdawane zaproszenia na wyjątkowy koncert wielkiej artystki, który odbędzie się 7 lutego.
rozwiń zwiń