Rozkołysana bossanova z Augustowa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2012 17:00
Wieczory nieperwersyjne są bardziej prowokacyjne - zapewnia Basia Stępniak-Wilk.
Audio
Wilk-basia_
Wilk-basia_Foto: wojciech.kusiński

Śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, opowiada w studiu radiowej Jedynki o tym, że początkowo teksty pisała tylko dla siebie. W pewnym momencie postanowiła pisać także dla innych. – A potem zdecydowaliśmy się, by robić wieczory "nieperwersyjne": uznaliśmy, że tej perwersji na co dzień jest nadmiar – mówi artystka.

– Nasz "nieperwersyjny" zespół, a właściwie nasza grupa solistów i wokalistów postanowiła przygotować płytę o nazwie "Muzyczna bombonierka – wieczór nieperwersyjny". Generalnie jest to płyta kabaretowa. Nasze piosenki są raczej lekkie i  w nastroju satyrycznym – dodaje.

Kryształowy głos, ambitne, wpadające w ucho melodie i świetnie napisane teksty sprawiły, że piosenki – "Bombonierka" (śpiewana wraz z Grzegorzem Turnauem) i "Słodka chwila zmian", a także "Futerko", "Bossanova z Augustowa" (duet z Andrzejem Poniedzielskim) i "Wiośnie nie!" (duet z Wojciechem Mannem) znalazły się na wysokich miejscach ogólnopolskich i lokalnych list przebojów oraz na listach rozgłośni polonijnych.

Rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(kas)

Czytaj także

Wygraj zaproszenie na koncert Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2012 10:50
Wystarczy słuchać "Muzycznej Jedynki", bo tam będą rozdawane zaproszenia na wyjątkowy koncert wielkiej artystki, który odbędzie się 7 lutego.
rozwiń zwiń