X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Owsiak dostanie Oscara!

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 07:00
- Jeżeli robisz wszystko od A do Z, to należy ci się medal, ale kapituła nagradza tylko tych, którzy robią coś więcej niż stanowi regulamin - mówi Marek Sarjusz-Wolski.
Audio
Owsiak dostanie Oscara
Foto: www.isaf.wp.mil.pl

Tygodnik "Polska Zbrojna" ogłosił listę swoich nagród "Buzdyganów" za 2011 rok. Dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego Marek Sarjusz-Wolski powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że należy nagradzać wyjątkowe postawy w wojsku.

"Buzdygany" przyznawane są ludziom nietuzinkowym, promującym śmiałość myślenia, odwagę w prezentowaniu poglądów i kształtującym nowoczesny wizerunek wojska. Kandydaci zgłaszani są przez przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, dowódców rodzajów sił zbrojnych, dowódców korpusów, brygad, pułków i instytucji związanych z siłami zbrojnymi oraz laureatów z poprzednich lat.

"Buzdygany" będą w tym roku wręczane po raz 18. Wyróżnienie nazywane jest potocznie "żołnierskim Oscarem", a dostają go ci wojskowi, których postawa wykracza poza działalność regulaminową. Sarjusz-Wolski uważa, że w naszej armii jest wielu żołnierzy odznaczających się wyjątkowymi osiągnięciami i postawami, które mogą stać się wzorem dla innych. Dlatego istnieje potrzeba nagradzania takich postaw. Gość radiowej Jedynki dodał, że podczas przyznawania nagród kapituła nie bierze pod uwagę obiegowych opinii na temat kandydatów.

Tegoroczne "Buzdygany" otrzymali: major pilot Tomasz Czerwiński, lider zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry, podpułkownik Jarosław Garstka, zastępca dowódcy Jednostki Wojskowej GROM, młodszy chorąży Wojciech Jackowski, pomocnik dowódcy plutonu w 3 kompanii 1 Batalionu Piechoty Zmotoryzowanej 17 Brygady Zmechanizowanej, doktor inżynier Ryszard Kardasz, prezes Przemysłowego Centrum Optyki, pułkownik Tomasz Łysek, szef Oddziału Rozpoznania w Zarządzie Rozpoznania i Walki Elektronicznej Dowództwa Wojsk Lądowych, pułkownik rezerwy doktor habilitowany Ryszard Szczepanik, dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Michał Świtalski, prezes Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, pułkownik rezerwy doktor inżynier Ryszard Woźniak, kierownik Zakładu Konstrukcji Specjalnych w Wojskowej Akademii Technicznej, komandor porucznik Grzegorz Zięba, dowódca okrętu ratowniczego ORP "Piast" z 3 Flotylli Okrętów, starszy sierżant Jacek Żebryk z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz Operacyjny Zespół Doradczo-Szkoleniowy z VII zmiany PKW Afganistan. Nagrodzono też prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzego Owsiaka.

(ed)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Operacja Geronimo, czyli czy można dziś kontrolować armię?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 09:00
- Ta książka jest dla Amerykanów niewygodna, dyskredytowanie jej jest linią obrony administracji amerykańskiej z powodu paru wpadek - mówi Piotr Niemczyk o książce "Operacja Geronimo", opartej na bezpośredniej relacji żołnierzy uczestniczących w operacji zabicia Osamy bin Ladena.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz konto na Twitterze? Porozmawiaj z ministrem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 14:46
Tomasz Siemoniak zaprasza wszystkich żołnierzy oraz sympatyków wojska do rozmowy w wirtualnuym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Misja w Afganistanie przedłużona. Wniosek rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 15:02
Rada Ministrów zwróciła się do prezydenta o przedłużenie użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
rozwiń zwiń