"Wypadek" - Gabriela Kaczyńska

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 17:30
Akcję ratowniczą pod Szczekocinami zakończono dwa dni po wypadku. Wzięło w niej udział 60 wozów strażackich, 450 strażaków, 34 karetki, 416 ratowników medycznych oraz 2 śmigłowce.
Audio
Wypadek - Gabriela Kaczyńska
Foto: PAP/Piotr Polak

Na miejscu katastrofy pod Szczekocinami pierwsi pojawili się mieszkańcy domów sąsiadujących z torowiskiem. Opowiadają o tym w jaki sposób pomagali ofiarom oraz jakie emocje towarzyszyły zdarzeniom po wypadku. Do szpitali natychmiast przyjechali lekarze. Wiele pielęgniarek z izby przyjęć i sal operacyjnych było w stanie gotowości, aby udzielić jak najlepszej pomocy.

Goście w studiu Paweł Frontczak – rzecznik Państwowej Straży Pożarnej oraz Jakub Majewski – kierownik Pracowni Polityki Transportowej Akademii Humanistycznej w Pułtusku dyskutowali na temat systemu reakcji służb ratunkowych i w jaki sposób można go ulepszyć.  A także o stanie polskich kolei, braku inwestycji w infrastrukturę oraz o udzielaniu pierwszej pomocy przez zwykłych ludzi, którzy znaleźli się na miejscu wypadku.

(aj)

Zobacz więcej na temat: reportaż reportaż w Jedynce

Czytaj także

"Psy"– Agnieszka Czyżewska-Jacquemet

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 14:00
Wtorek, 28 lutego, godzina 13.40, Program 1. W Kraczewicach psy zagryzły kobietę. Był wczesny ranek, ludzie wstawali do pracy. Nikt jednak nic nie widział, ani nic nie słyszał. Po wsiach kręci się przecież wiele ujadających psów...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sygnaliści" – Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 08:00
Wtorek, 28 lutego, godzina 21.05, Program 1. Magazyn Reporterów "Bez znieczulenia" prowadzi Jerzy Zawartka. Czy informowanie o nieprawidłowościach i nadużyciach to donosicielstwo, czy właściwa postawa obywatelska?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dagny. Mot Nord albo Podróż na Północ" - Wojciech Markiewicz

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 13:40
Próba spojrzenia na ostatni projekt Stowarzyszenia Willa Decjusza z perspektywy organizatorów, beneficjentów i magicznego miejsca: pomyślanej we włoskim stylu, kilkusetletniej willi na Woli Justowskiej w Krakowie.
rozwiń zwiń