Lady Pank zagra na 30-lecie... "Gwiezdne Wojny"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 16:40
Jubileuszowy koncert rockowej legendy z Orkiestrą Symfoników Gdańskich odbędzie się 30 marca w katowickim Spodku. Janusz Panasewicz i dyrygent Andrzej Szczypiorski gościli w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Janusz Panasewicz i Andrzej Szczypiorski w "Muzycznej Jedynce"
Janusz Panasewicz
Janusz PanasewiczFoto: Bartosz Bajerski/PR

- Dzisiejsi debiutanci mają łatwy dostęp do muzyki i świetnie znają język angielski. My mieliśmy więcej pokory, a mniejsze "parcie na szkło" - mówi Pawłowi Sztompke wokalista Lady Pank, który pełni ostatnio również funkcję jurora w talent-show Telewizji Polskiej "Bitwa na głosy". - Trzeba pamiętać, że talent muzyczny i telewizyjny to dwie różne rzeczy. Bywa, że ktoś świetnie śpiewa, a kamera go nie lubi. Moim zadaniem jest ostudzanie temperamentu uczestników konkursu, którzy podobno już po kilku odcinkach zaczynają "gwiazdorzyć".

Janusz Panasewicz wypowiada się z pozycji mentora, a trzydziestoletnia kariera z Lady Pank daje mu ku temu wszelkiej prawa. Swój jubileusz muzycy zespołu postanowili wzbogacić brzmieniem orkiestry symfonicznej. Nie ograniczyli się jednak do konwencjonalnych aranżacji. Orkiestra Symfoników Gdańskich pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego wzbogaciła przeboje cytatami i nawiązaniami do przebojów muzyki klasycznej. Tak więc na przykład w "Małej wojnie" można więc teraz usłyszeć temat Johna Williamsa z "Gwiezdnych Wojen". Więcej takich muzycznych niespodzianek na specjalnym koncercie, który odbędzie się już 30 marca w katowickim Spodku.

Co członkom Lady Pank dała współpraca z muzykami klasycznymi? - To była lekcja precyzji, obowiązkowości i punktulaności - odpowiada bez zastanowienia Janusz Panasewicz, a Andrzej Szczypiorski ripostuje: - My z kolei mieliśmy okazję nauczyć się trochę rock'n'rollowego luzu, ognia i radości grania. Zresztą większość muzyków orkiestry dorastała na przebojach Lady Pank...

Zachęcamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z audycji "Muzyczna Jedynka".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Panasewicz obiecuje kolejne przeboje Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2011 16:19
Został wyciągnięty z wojska w małej mieścinie na północnym wschodzie Polski, by zająć stanowisko wokalisty rockowej megagwiazdy. Był jeszcze "w kamaszach", gdy piosenki Lady Pank zdobywały już Trójkową Listę Przebojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Panasewicz sławi piękno Mazur (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2011 14:30
Wokalista Lady Pank w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim opowiedział o nowej płycie i akcji promowania Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lady Pank gra "Augustowskie noce"!

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2011 08:30
11 listopada dowiemy się, czy Mazury zostaną jednym z "7 Cudów Natury". Janusz Panasewicz, który wziął udział w nagraniu piosenki "Mazurski cud", był gościem "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Janusza Panasewicza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 12:00
Jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów rockowych skończył 18 stycznia 56 lat.
rozwiń zwiń