X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Coraz więcej dzieci cierpi na emocjonalną anemię!

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 08:15
- Młodzi ludzie mają ogromne braki emocjonalne i intelektualne, bo rodzice nie mają dla nich czasu - tłumaczy Irena Koźmińska, pomysłodawczyni akcji "Cała Polska czyta dzieciom".
Audio
Coraz więcej dzieci cierpi na emocjonalną anemię
Foto: Glow Images/East News

Skutki są takie, że coraz więcej dzieci nie potrafi mówić. - Zbyt mało czasu spędzają na rozmowie i zabawie z bliskimi - wyjaśnia Koźmińska. Tymczasem 20 minut dziennie wystarczy, by twoje dziecko rosło zdrowo.

Najlepszym sposobem na spędzenie tego czasu jest czytanie książek. - To znakomita metoda na podnoszenie poziomu intelektualnego  psychicznego dziecka. Czytanie ma ogromny wpływ na rozwój emocjonalny i moralny. Właściwie to załatwia nam ono tyle spraw wychowawczych, że nic, tylko czytać – stwierdza Irena Koźmińska, która zapoczątkowała ogólnopolską inicjatywę czytania dzieciom.

- Kedyś w poczekalni u dentysty trafiłam na artykuł, który mnie tak bardzo poruszył i tak zainspirował, że na nowo wprowadziłam czytanie do naszego domu - opowiada gość "Sygnałów dnia". Niedługo potem powstała fundacja, która zajęła się propagowaniem akcji. - Zajmujemy się także zdrowiem emocjonalnym dzieci. Zależy nam, by wyrastały na osoby szczęśliwe, zrównoważone, wszechstronnie wykształcone, kulturalne – podkreśla Koźmińska.

Zwraca uwagę, że coraz popularniejsze audiobooki mogą nas czasem wyręczyć, ale nas nie zastąpią. Dlatego, że dla dziecka najważniejszy jest kontakt z rodzicem. - Zdrowie emocjonalne w dużej mierze zależy od więzi, od bliskości, od wspólnie spędzanego czasu - tłumaczy gość Jedynki.

Często bywa tak, że dorosły nie wie jak ma rozmawiać ze swoim dzieckiem. To głównie problem ojców. - gdy już wciągniemy się w to codzienne czytanie, to potem pojawia się tyle tematów książkowych i pozaksiążkowych, że dialog z własnym dzieckiem staje się łatwiejszy. Szczególnie w przypadku starszych dzieci – wyjaśnia Irena Koźmińska.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

(mb)

Akcja społeczna "Cała Polska Czyta Dzieciom" ma już ponad dziesięć lat. Od początku kampanię wspiera Polskie Radio, które podczas dzisiejszej gali w Teatrze Dramatycznym zostanie uhonorowane specjalną nagrodą "Partnera Dziesięciolecia".

Relacja z tego wydarzenia na antenie Jedynki dziś o godz. 21.05.

Zobacz więcej na temat: dzieci anemia POLSKA rodzice
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zanurzyć dziecko w język

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2009 08:29
Dzieci, którym się głośno czyta, mają większy zasób słów i pojęć, łatwiej budują zdania, ba, nawet lepiej sobie radzą z matematyką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrodzono czytających dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2011 13:30
Bohdan Butenko został laureatem Nagrody Specjalnej Fundacji "ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama Nieidealna - po raz trzeci

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2011 16:52
Dzisiaj przyglądamy się sobie - odkrywając sekrety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziecko w sieci" reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 11:53
Wtorek, 17 maja 2011, godzina 20.10, Program 1 Polskiego Radia
Magazyn Reporterów prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po raz dziesiąty "Cała Polska czyta dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 15:59
Maluchy, którym się czyta, są nie tylko bystrzejsze od swoich rówieśników. Wspólna lektura to także źródło pozytywnych emocji.
rozwiń zwiń