X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Krawczyk jako polski Tom Jones?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 10:00
Jedynemu walcowi angielskiemu w dorobku Trubadurów poświęcony był kolejny Jedynkowy felieton Adama Halbera. Domyślacie się już Państwo o jaką piosenkę chodzi?
Audio
Krzysztof Krawczyk
Krzysztof KrawczykFoto: prezydent.pl

"Byłaś tu" stało się jednym z największych przebojów Trubadurów, choć  utwór ten zupełnie nie pasował do swojej epoki. - Umiejętności wokalne Krzyśka Krawczyka zasługiwały na coś więcej niż chóralne śpiewanie, które było wówczas modne, bo to była przecież epoka Beatlesów - wspomina kompozytor Ryszard Poznakowski. - Napisałem więc coś w stylu Toma Jonesa...

"Byłaś tu" okazało się preludium do solowej kariery Krawczyka, ale też - jak wiele piosenek Trubadurów - kompozytorskim popisem Poznakowskiego. Mamy tu i rytm walca angielskiego, i partię fortepianową nawiązującą do muzyki Czajkowksiego, i kontrapunktującą popisy solisty żeńską wokalizę.

Pozostali Trubadurzy nie wierzyli w sukces tak bardzo "nie-bigbitowej" piosenki. Czas pokazał, jak bardzo się mylili. "Byłaś tu" stało się evergreenem, a, gdy zespół reaktywował się w 1993 roku, właśnie ta piosenka posłużyła jako egzamin dla nowego wokalisty.

Więcej - m.in. o poszukiwaniu tekstu przeboju, początkach zespołu Trubadurzy i o szarlotce mamy Krzysztofa Krawczyka - w nagraniu felietonu Adama Halbera.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Opowieść Trubadura

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 10:00
– Próbowaliśmy znaleźć oryginalny image. Krawczyk powiedział, że przecież każdy chłopak chciał być kiedyś muszkieterem - opowiadał w Trójce Trubadur Ryszard Poznakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk: nie miałem sumienia im odmówić

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 14:47
Popularny wokalista rozstał się z Trubadurami ponad 30 lat temu. 27 listopada zaśpiewa z dawnymi kolegami w stołecznej Sali Kongresowej.
rozwiń zwiń