X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sterylizacja zwierząt ratuje im życie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 16:45
Kastrując psy i koty nie robimy im krzywdy. Domowe zwierzęta dzięki sterylizacji nie chorują, a bezdomne nie mnożą się w sposób niekontrolowany.
Audio
Sterylizacja zwierząt ratuje im życie
Foto: fot. Tilo Hauke/Wikimedia Commons/CC

Schroniska dla zwierząt są przepełnione. Choć wiele osób adoptuje bezdomne psy i koty, to każdego dnia do zwierzęcych przytuilisk trafiają kolejne. Psy i koty mieszkające w naszych miastach mają żywności pod dostatkiem. Potrafią bardzo sprawnie wyciągać pożywienie ze śmietników, często są dokamiane (i tak powinno być). Mając jedzenie rozmnażają się w sposób niekontrolowany i potem zapełniają schroniska.

Najlepszą metodą ograniczenia przyrostu bezdomnych czworonogów jest ich sterylizacja - mówi gość Jedynki (Cztery Pory Roku) Dorota Szulc Wojtasik, redaktor naczelna miesięcznika Cztery Łapy. Polskie prawo nakłąda na gminy obowiązek włączenia się w działania na rzecz ograniczenia populacji bezdomnych zwierząt. Zajmują się tez tym liczne fundacje, które na ten cel mają takze pieniądze z Unii Europejskiej.

Sterylizacja zwierząt nie jest czynieniem im krzywdy. Wszystkie badania pokazują, że suczki i kocice po takich zabiegach nie chorują na nowotwory narządów rodnych. A wykastrowane psy są spokojniejsze, nie uciekają za mającą cieczkę suczką.

Panuje też przekonanie, że wysterylizowane zwierzęta szybko tyją. Na to także jest metoda: odpowiednia dieta i dużo ruchu. A ruch, spacer z psem przyda sie także i jego właścicielom.W końcu to samo zdrowie.

Rozmawiał Zygmunt Chajzer.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak