Uwaga kierowcy!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 09:00
Zdecydowana większość zmotoryzowanych Polaków bardziej obawia się punktów karnych niż mandatów. Od 1 maja "uzbierać" te punkty będzie wyjątkowo łatwo.
Audio
  • Magazyn Reporterów Jedynki “Bez znieczulenia”

Taryfikator punktów karnych w Polsce obowiązuje od 1993 roku i to jest druga istotna zmiana. Policjanci nie ukrywają,  że nowy system punktów to tykająca bomba. Nawet się kierowca nie obejrzy, gdy w najmniej oczekiwanym momencie przekroczy liczbę punktów karnych a wtedy kierowcę czeka powtórny egzamin.

Rocznie "punktowców-recydywistów" jest  ponad 13 tysięcy! Rzadko który zdaje za pierwszym podejściem.Wielu nie wyjeżdża z placu manewrowego.

W nowym taryfikatorze jest też kilka zmian, które są niejasne i niezrozumiałe i na przykład taksówkarze już o nich dyskutują.Tak czy inaczej jest się czego bać a na pewno o wszystkich zmianach trzeba wiedzieć.

Zapraszamy na Magazyn Reporterów Jedynki “Bez znieczulenia” i do wysłuchania reportażu "Uwaga! Zmiany!" - Hanny i Adama Bogoryji Zakrzewskich. Gośćmi magazynu byli: mł. inspektor Dariusz Podleś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Maciej Gzyl, publicysta z Radia Lierowców.

Więcej reportazy na stronie >>>Studia Reportazu i Dokumentu.

Czytaj także

Mandatowa rekordzistka: 1500 w ciągu roku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 05:13
W ciągu roku Brytyjka mieszkająca we Florencji dostała 1500 mandatów na łączną kwotę ponad 90 tys. euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na wiosnę: za co kierowcy będą surowiej karani?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2012 08:59
- Trwają prace nad nowym taryfikatorem punktów karnych dla kierowców. Nowe przepisy mogą obowiązywać już na przełomie marca i kwietnia - poinformował młodszy inspektor Marek Konkolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bez punktów za picie, palenie i jedzenie za kółkiem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 08:07
Wkrótce wejdzie w życie nowy taryfikator wykroczeń drogowych, zgodnie z którym kierowcy korzystający w czasie jazdy z telefonu komórkowego będą karani - pisze "Dziennik Polski".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mandat za granicą? Lepiej zapłać od razu albo....

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2012 09:10
Jeśli za granicą popełnimy wykroczenie na drodze i zatrzyma nas policja, lepiej byśmy mieli przy sobie wystarczająco dużo lokalnych pieniędzy - radzi "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń