X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Puszcza Kozienicka stolicą polskiej niezapominajki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2012 10:00
Dzień Niezapominajki jest nierozerwalnie połączony z Andrzejem Zalewskim - twórcą legendarnego Ekoradia w radiowej Jedynce, który zmarł w 2011 roku.
Audio
  • Wspomnienie o Andrzeju Zalewskim
  • Rozmowy z Tomaszem Sotem, Mariuszem Turczykiem i Pawłem Sztompke
  • Rozmowa z wiceprezesem Polskiego Radia Henrykiem Cicheckim i dyrektorem radiowej Jedynki Kamilem Dąbrową
  • Sława Bieńczycka rozmawia z Olgą Bończyk i wójtem gminy Jedlnia-Letnisko Janem Leśniowolskim.
  • Rozmowa z panią leśnik
Kot w niezapominajkach
Kot w niezapominajkachFoto: Andrzej Szozda

W niedzielę 20 maja w Ośrodku Lasów Państwowych w Jedlni-Letnisku jest obchodzony Dzień Niezapominajki.

/

Dzięki staraniom Andrzeja Zalewskiego impreza jest organizowana już od 11 lat. - Kiedyś w Polsce to była bardzo popularna i bardzo piękna tradycja. Osoby, które kochamy i szanujemy, o których chcemy pamiętać były obdarowywanie niezapominajkami. Te kwiaty symbolizowały pamięć, szacunek i tęsknotę. Dzięki Andrzejowi Zalewskiego ta tradycja wróciła - mówił w Mariusz Turczyk, kierownik Zespołu ds. Promocji i Mediów Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Co roku stolicą polskiej niezapominajki staje się Jedlnia-Letnisko, gdzie znajduje się Ośrodek Lasów Państwowych.  - W tym roku otrzymała on imię Andrzeja Zalewskiego - mówi dyrektor Regionelnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot . Została także odsłonięta specjalna tablica upamiętniająca zmarłego w lipcu 2011 roku twórcę Ekoradia.

Zaś dziennikarz radiowej Jedynki Paweł Sztompke podkreśla, że to pierwszy Dzień Niezapominajki bez Andrzeja Zalewskiego, więc organizatorom zależy, żeby był udany.

>>> Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Sotem, Mariuszem Turczykiem i Pawłem Sztompke
 
Wiceprezes Polskiego Radia Henryk Cichecki przypomina, że kiedy nespełna rok temu żegnaliśmy Andrzeja Zalewskiego wszyscy mówcy podkreślali konieczność zachowania jego dorobku. - I proszę, nie minął rok, a ośrodek otrzymuje jego imię - podkreśla wiceprezes.
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa zwraca uwagę, że są radiowcy, którzy nie przemijają. - Święto niezapominajki to był pomysł Andrzej Zalewskiego jako odpowiedź na Walentynki - mówi dyrektor.
>>> Posłuchaj rozmowy z wiceprezesem Polskiego Radia Henrykiem Cicheckim i dyrektorem radiowej Jedynki Kamilem Dąbrową
Rozmowa z panią leśnik.
>>> Posłuchaj relacji z Jedlni-Letnisko i rozmowy z panią leśnik
 
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wolno wyrzucać chleba

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 12:43
Kiedyś chleb wyrabiało się ręcznie i piekło w ceramicznych piecach opalanych węglem. Dziś wszędzie są maszyny, które nie potrafią upiec chleba, który pachniałby tak, że nie sposób mu się oprzeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucanie niedopałka na chodnik to obciach

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 09:42
11 maja po raz szósty obchodzony będzie w Polsce dzień bez śmiecenia. O tym dlaczego warto dbać o ekologię mówili w "Czterech porach roku" Piotr Szajrych - prezes zarządu firmy Rekopol Organizacja odzysku S.A. i Sławomir Brzózek - wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre zioła to własne zioła

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 11:30
Bazylia, mięta, lubczyk, oregano czy tymianek - każde z tych ziół możemy sami wyhodować. Gdzie? - Na parapecie, na balkonie albo w ogrodzie - mówiła w Jedynce Barbara Siedlicka, opiekunka zieleni na Uniwersytecie Warszawskim.
rozwiń zwiń