Jedz truskawki - będziesz zdrowszy

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 11:30
Rozpoczął się sezon truskawkowy. Co prawda cena truskawek nie schodzi na razie poniżej 10 złotych, ale warte są grzechu. Nie dość, że są pyszne to i bardzo zdrowe.
Audio
Truskawki
TruskawkiFoto: Glow Images/East News

Truskawki zawierają bardzo dużo wody, więc mogłoby się wydawać, że poza walorami smakowymi nie posiadają ogromnych wartości odżywczych. Ci, którzy tak wnioskują bardzo się mylą. Barwne składniki truskawek mają działanie prozdrowotne i są naturalnymi przeciwutleniaczami. – Mają działanie przeciwzapalne, przeciwrakowe, działają przeciw wszelkiego rodzaju chorobom, które wywołują rodniki – podkreśla dr Andrzej Janicki ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

>>>Jakich truskawek nie wolno spożywać, jak je przechowywać i przygotowywać do spożycia dowiesz się słuchając całej rozmowy z dr Andrzejem Janickim.

(mb)


Zobacz więcej na temat: zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolor jedzenia ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2012 11:30
Warzywa i owoce można podzielić ze względu na kolorystykę. Czerwone wpływają na serce. Zielone - na układ oddechowy. Białe chronią przed infekcjami, a fioletowe wpływają na pracę wątroby. Żółte chronią wzrok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Nie jedz mięsa!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 12:00
Każdy z nas w ciągu całego życia spożywa co najmniej 25 ton pokarmów. Niektórzy nawet dwa razy więcej. To, jak jemy i co ma znaczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Truskawki będę towarem luksusowym

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2012 19:33
Truskawki, brzoskwinie i czereśnie mogą być w tym roku towarem luksusowym. Miłośnicy owoców muszą przygotować się na spory wydatek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Truskawki już są… tańsze niż rok temu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 13:21
W sprzedaży pojawiły się już pierwsze polskie truskawki. Mimo wcześniejszych obaw, ich ceny w hurcie są o 15 procent niższe niż przed rokiem.
rozwiń zwiń