Łukasz Zagrobelny laureatem Super Nagrody Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2012 21:39
Artysta dostał nagrodę za piosenkę "Ja tu zostaję".
Łukasz Zagrobelny
Łukasz Zagrobelny Foto: Wikipedia

Drugiego dnia Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas koncertu „SuperPremier”, Kamil Dąbrowa – dyrektor Programu 1 Polskiego Radia wręczył Super Nagrodę radiowej Jedynki Łukaszowi Zagrobelnemu, wykonawcy piosenki „Ja tu zostaję”.

Nagrodą od Programu 1 Polskiego Radia jest występ laureata w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego oraz jego retransmisja na antenie radiowej Jedynki.

Łukasz Zagrobelny debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka „Przyszli o zmroku”. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie, z którym nawiązał potem stałą współpracę. Artysta ma na swym koncie trzy albumy. Pierwszy „Myśli warte słów” ukazał się w 2007 roku, a promujące album single „Nieprawda” oraz „Życie na czekanie” stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Kolejny solowy album piosenkarza to ,,Między dźwiękami”, a premiera ostatniego albumu artysty ,,Ja tu zostaję” odbyła się w tym roku.

Ponadto, w konkursie nagrodę im. Karola Musiała za Superpremierę otrzymał Enej za utwór „Skrzydlate ręce”. Grupa została również uhonorowana przez iTVP HD za Superpremierę internetową. Super Nagroda Super Expressu trafiła do Piotra Kupichy i Marcina Kindla za piosenkę „Jeszcze się spotkamy”.

Do tegorocznej edycji Konkursu wpłynęło 156 zgłoszeń. Komisja, w której skład weszli przedstawiciele Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Super Expressu wybrała 10 utworów, które widzowie usłyszeli w opolskim amfiteatrze. W koncercie ze swoimi nowymi kompozycjami, prezentowanymi już w tym roku w rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych i Internecie wystąpili: Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Enej, Dorota Miśkiewcz, Łukasz Zagrobelny, Marcin Kindla & Piotr Kupicha, Bracia, K.A.S.A., Olek Klepacz oraz Jula.