X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Osteoporoza to problem nie tylko medyczny ale i społeczny

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2012 16:05
Podstępność choroby wiąże się z późnymi objawami, pierwsze symptomy pojawiają się, gdy jest ona już bardzo zaawansowana.
Audio
  • "Czym skorupka za młodu nasiąknie" - czy można wygrać z osteoporozą?
Osteoporoza to problem nie tylko medyczny ale i społeczny
Foto: Glow Images/East News

Dlatego, jak oceniają goście Iwony Szymalli, najistotniejsza w przypadku tej choroby jest profilaktyka. Ważna jest dieta i aktywny sposób życia, obecnie ze względu na siedzący tryb pracy coraz mniej mamy ruchu każdego dnia, ale -  jak podkreślają profesor Ewa Marcinowska- Suchowierska, kierownik Kliniki Medycyny Rodzinnej, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych Kości CMKP i Iwona Drozdowska ze Stowarzyszenia Entuzjastów Zdrowej Kości  z Konieczności "Stenko" - warto zabiegać o każdy ruch.

Wiele młodych osób dbających dziś o bardzo szczupłą sylwetkę będzie zaskoczone informacją, że za mała masa ciała zwiększa ryzyko zachorowania na osteoporozę nawet kilkakrotnie. Jak podkreślają jednak ekspertki dieta czy aktywny styl życia to czynniki ryzyka na które mamy wpływ i warto to wykorzystywać. Dużo trudniej jest w przypadku ryzyka dziedzicznego, bo z genetyką wciąż nie umiemy walczyć. Dlatego każda osoba u której w rodzinie są przypadki osteoporozy powinna się badać okresowo.

Jak wyglądają takie badania można się dowiedzieć słuchając "Magazyny medycznego", którego mottem było "czym skorupka za młodu nasiąknie".

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sparaliżowani znów będą mogli chodzić?!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 20:01
Naukowcy przywrócili władzę w kończynach sparaliżowanym szczurom. Szwajcarscy eksperci piszą w tygodniku "Science", że ich badania dają nadzieję na leczenie ciężkich urazów kręgosłupa u ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NASA pomoże w walce z osteoporozą

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 12:00
Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA znaleźli nowy sposób na wykrywanie osteoporozy w jej najwcześniejszych stadiach - informuje pismo "PNAS".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy cierpią przez ból, bo są źle leczeni

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 20:59
Szkodliwe jest przekonanie, że z pomocą niewielkiej grupy leków da się opanować każdy ból - uważa dr Jarosław Woroń, ekspert z Polskiego Towarzystwa Badania Bólu.
rozwiń zwiń