X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Branża budowlana w Polsce idzie na dno"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 16:48
Hubert Zduńczyk - przedstawiciel 127 pokrzywdzonych firm, podwykonawców Stadionu Narodowego - uważa, że przedsiębiorcy muszą się borykać z wieloma problemami.
Audio
  • Hubert Zduńczyk w Popołudniu z Jedynką 19 czerwca 2012
Stadion Narodowy
Stadion NarodowyFoto: Narodowe Centrum Sportu

Podwykonawcy pracujący na Stadionie Narodowym domagają się wypłaty zaległych pieniędzy od generalnego wykonawcy. Część z nich faktury wystawiła już w grudniu, a do tej pory nie dostała pieniędzy, a komornicy domagają się zapłacenia podatku od wystawionych faktur.
Zdaniem gościa "Popołudnia z Jedynką", przedsiębiorcy Huberta Zduńczyka, podwykonawcy nie zostali należycie zabezpieczeni. - Wydaje mi się, że to jest błąd na etapie rozpisywania przetargu, jego zatwierdzenia. Po prostu podwykonawcy nie są zgłaszani i inwestor nic o nich nie wie - stwierdził.

W ocenie Zduńczyka "branża budowlana schodzi na dno", a winne są procedury. Jego zdaniem największy błąd to ustalenie, że najważniejszym kryterium przy wybieraniu wykonawcy jest cena. Problemy pojawiają się też na etapie podpisywania umowy. Według przedsiębiorcy bardzo często się zdarza, że samorząd zabiera wadium wpłacone przez zwycięzcę przetargu i wybiera inną ofertę. W opinii gościa Jedynki trzeba otoczyć samorządy większą kontrolą "bo tam dochodzi do cudów".

Wysłuchaj całej rozmowy!
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.

(kk)

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Zobacz więcej na temat: POLSKA firma pieniądze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Podwykonawcy nie grozili blokadą stadionu”

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 06:37
Zapowiedzi ewentualnej blokady Stadionu Narodowego traktujemy jak anonimowe informacje i fakt medialny - twierdzi biuro prasowe Narodowego Centrum Sportu, operatora Stadionu Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwykonawcy dostaną pieniądze? Rząd uspokaja

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2012 05:51
Rzecznik rządu liczy też, że sytuacja dotycząca Stadionu Narodowego zakończy się w satysfakcjonujący wszystkie strony sposób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hydrobudowa szuka pieniędzy

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 14:14
Po ogłoszeniu upadłości banki wypowiedziały firmie wcześniej otwarte linie kredytowe. Hydrobudowa buduje między innymi odcinki autostrady A1 i A4.
rozwiń zwiń