Koncert De Mono w Tomaszowie Mazowieckim

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 16:30
"Lato z Radiem” zagrało 30 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim. Zobacz koncert słynnej grupy.
Andrzej Krzywy podczas koncertu Lata z Radiem w Tomaszowie Mazowieckim
Andrzej Krzywy podczas koncertu "Lata z Radiem" w Tomaszowie MazowieckimFoto: Redakcja Lata z Radiem

Podczas koncertu w Tomaszowie Mazowieckim zagrali Wanda i Banda oraz Ania Wyszkoni. Gwiazdą wieczoru w Tomaszowie była grupa De Mono. Koncerty poprowadzili - jak zwykle z werwą i humorem - Roman Czejarek i Bogdan Sawicki. Wstęp na imprezy jest bezpłatny.

Tomaszów, zwany również Rawskim i Brzezińskim, a sporadycznie Fabrycznym, powstał w 1788 roku z inicjatywy rodu Ostrowskich herbu Rawicz jako niewielka osada górniczo-hutnicza na pograniczu trzech historycznych krain: ziemi łęczyckiej, Mazowsza i Małopolski.

Magicznym, ruchomym studiem Polskiego Radia zaopiekowała się Sława Bieńczycka. Właśnie tam każdy ze słuchaczy mógł poznać naszą pracę od kulis. Wytłumaczymy zasady działania nowoczesnego studia; pokazaliśmy, jak wygląda komputerowy montaż nagrań i uczylismy jak zostać... reporterem "Lata z Radiem"! Każdy mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić mini-wywiad. Wszystko zostało zarejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzymał pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Już teraz można na niej obejrzeć zeszłotygodniowe koncerty z Radomia i Uniejowa.

Andrzej Krzywy z De Mono wspomina: wszystkie koncerty "Lata z Radiem", w których zespoł brał udział, zapisały się w naszej pamięci jako wspaniałe, pełne radości i słońca muzyczne wydarzenia. Dlatego też nie moglismy doczekać się naszego pierwszego w tym roku występu na trasie, tym razem dla tomaszowskiej publiczności. Artysta obiecyawał, że grupa da z siebie wszystko i liczy, iż najbliższe koncerty pobiją zeszłotygodniowe rekordy popularności (Uniejów - 20 tys. i Radom - 25 tys. osób) i zgromadzą jeszcze więcej miłośników "Lata  z Radiem" i dobrej muzyki.
Przez cały tydzień w audycji "Lato z Radiem" pojawiajłysię kolejne fragmenty wywiadu, jaki przeprowadziła z De Mono Nina Karczmarewicz. Codziennie w wakacyjnej oprawie muzycznej, w krótkich odcinakach prezentowane były nieznane fakty z życia zespołu.
Zapraszamy również na naszą stronę www.latozradiem.pl.

Czytaj także

Lato z Radiem: gramy dla Was przez całe wakacje!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 22:30
Do 2 września "Lato z radiem" będzie grało na antenie Jedynki każdego dnia tygodnia: od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-13.00 oraz dodatkowo w niedziele w paśmie 10.00-13.00.
rozwiń zwiń