X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Natalia Lesz "Batumi"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 20:43
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w "Sygnałach dnia" o 8:12, "Lecie z Radiem" ok. godz. 11:20, "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14:15 i "Popołudniu z Jedynką" o 17:05.
Natalia Lesz
Natalia LeszFoto: materiały promocyjne

Poniedziałkowa Piosenka dnia Jedynki – zaśpiewany przez Natalię Lesz wielki przebój Filipinek z 1968 roku, "Batumi" - została wybrana przez rząd Gruzji jako utwór promujący ten kraj w Polsce.

Cover tej piosenki początkowo nagrano w Polsce w stylu reggae, ale został przez Gruzinów odrzucony jako zbyt nowoczesny i ponownie nagrany w studiu w Tbilisi. Ostateczną wersję "Batumi" podobno osobiście zaakceptował sam Prezydent Gruzji jako najbardziej zbliżoną w swym nastroju do piosenki Filipinek.
W nagraniu wziął udział chłopięcy chór z Tbilisi, który między innymi śpiewał dla polskiego Prezydenta podczas jego wizyty w Gruzji.
Do piosenki został nagrany teledysk. Zdjęcia do niego trwały 10 dni i były kręcone w Batumi w przepięknym, nadmorskim kurorcie w październiku 2011 roku przez jednego z najlepszych gruzińskich reżyserów. W czasie zdjęć policja zamykała całe ulice w Batumi, a w produkcji teledysku brał udział cadillac z lat 50-tych i helikopter. Całą ekipę filmowców na planie teledysku odwiedził Prezydent Gruzji M. Saakaszwili.
Natalia ze udział w tym projekcie otrzymała honorowe obywatelstwo Gruzji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak