Agnieszka Grochowska: nie bałam się tej roli

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 12:30
W "Bez wstydu" zagrała Ankę - dziewczynę uwikłaną w kazirodczą miłość, walczącą z uczuciem do swojego brata.
Audio
Kadr z filmu Bez wstydu
Kadr z filmu "Bez wstydu"Foto: mat.prom.

Film Filipa Marczewskiego wchodzi na ekrany kin 20 lipca.

Agnieszka Grochowska przyznaje, że po przeczytaniu scenariusza nawet jej do głowy nie przyszło by odrzucić tę rolę. Dodaje, że wcześniej widziała "Melodramat", krótkometrażowy film Marczewskiego na ten sam temat.  - Jest świetny. Po jego obejrzeniu byłam pewna, że Filip nie zrobi tego filmu w żaden wulgarny sposób, że podejdzie do niego mądrze, że mogę mu zaufać - tłumaczy Grochowska. Aktorka przekonana była, że nie będzie to film o jakiejś parze zwyrodnialców. Jej zdaniem obraz Marczewskiego otwiera dyskusję na ważny temat. Aktorka przyznaje, że jest bardzo ciekawa, jak na "Bez wstydu" zareagują widzowie.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Agnieszką Grochowską, która opowiada także między innymi o roli Danuty Wałęsy w filmie Andrzeja Wajdy i pracy z Agnieszką Holland.

Rozmawiał Wiesław Molak.

(mb)

Czytaj także

Kazirodztwo to też miłość

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:15
Rozpoczął się 37. Gdynia Film Festival. O Złotego Lwa walczy między innymi film Filipa Marczewskiego "Bez wstydu”. Film opowiadający historię miłosnej relacji pomiędzy bratem a siostrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez wstydu", czyli kazirodcza miłość i pokoleniowa sztafeta

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2012 13:05
Na gdyńskim festiwalu Filip Marczewski pokazał swój debiutancki pełnometrażowy film fabularny. W Trójce przyznał, że nie bez stresu prezentował go ojcu Wojciechowi, znanemu jako twórca "Ucieczki z kina Wolność" czy "Weisera".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mój film nie broni kazirodztwa"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 14:50
Już w sierpniu do polskich kin trafi kontrowersyjny obraz "Bez wstydu" poruszający temat erotycznej fascynacji rodzącej się między bratem i siostrą. O filmie i jego przesłaniu Filip Marczewski opowiedział w audycji "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowa "żona" Wałęsy uchyla rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2012 21:44
Już niedługo padnie ostatni klaps na planie najnowszego obrazu Andrzeja Wajdy. Ekipa pracuje w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski obraz o kazirodztwie spodobał się w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 06:00
Takiego tematu jeszcze w polskim kinie nie było. Filip Marczewski i Grzegorz Łoszewski stworzyli w "Bez wstydu" obraz zakazanego uczucia, trudnego dojrzewania i poszukiwania miłości.
rozwiń zwiń