Natalia Lesz: taka przygoda nie trafia się codziennie

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 16:40
Zaśpiewany przez Natalię Lesz wielki przebój Filipinek z 1968 roku, "Batumi" - został wybrany przez rząd Gruzji, jako utwór promujący ten kraj w Polsce.
Audio
Natalia Lesz
Natalia LeszFoto: PAP/Stach Leszczyński

Cover tej piosenki początkowo nagrano w Polsce w stylu reggae, ale został przez Gruzinów odrzucony, jako zbyt nowoczesny. Ponownie pracowano nad nim w studiu w Tbilisi. Ostateczną wersję "Batumi" podobno osobiście zaakceptował sam Prezydent Gruzji, jako najbardziej zbliżoną w swym nastroju do piosenki Filipinek.
W nagraniu wziął udział chłopięcy chór z Tbilisi, który między innymi śpiewał dla polskiego Prezydenta podczas jego wizyty w tym kraju. Do piosenki został nagrany teledysk.

Zdjęcia do niego trwały 10 dni i były kręcone w Batumi w przepięknym, nadmorskim kurorcie w październiku 2011 roku przez jednego z najlepszych gruzińskich reżyserów. W czasie zdjęć policja zamykała całe ulice, a w produkcji teledysku brał udział cadillac z lat 50-tych i helikopter. Całą ekipę filmowców na planie teledysku odwiedził Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili.

Natalia ze udział w tym projekcie otrzymała honorowe obywatelstwo Gruzji.

Posłuchaj rozmowy z Natalią Lesz, która była gościem "Muzycznej Jedynki".

Rozmawiał Zbigniew Zegler.

(mb)

Czytaj także

Zagrobelny: w życiu nie śpiewałem z tak dużą orkiestrą

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 08:00
Jego "Ja tu zostaję" podczas tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu został uznany za najlepszy utwór premierowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: od życia biorę, co chcę

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 15:41
- Codziennie siebie zaskakuję. Raz dobrze, raz gorzej, ale dzięki temu moje życie jest spontaniczne i wesołe. Przede wszystkim zaś każdy dzień jest inny - mówiła w Jedynce popularna wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: nie wykonuję Cohena na jazzowo

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 07:00
Jej ostatni album "Sekrety życia według Leonarda Cohena" zyskał już status złotej płyty. Z nowym materiałem wystąpi w lipcu na IV Festiwalu Piosenki Inteligentnej "Bez Lipy" w Olsztynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj jak Maja Kleszcz śpiewa białym głosem

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 10:45
Artystka, która była gościem "Muzycznej Jedynki" wykonała dla swoich dzieci kołysankę z płyty "Radio Retro".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Krawczyk i jego sekrety

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 13:00
Dlaczego przyjaciel Gorana Bregovicia zamknął swoją żonę i przyjaciela w szafie pancernej? I dlaczego Krzysztof Krawczyk rozbierał się w studiu Andrzeja Smolika?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przez akordeon wyrażam siebie"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 16:06
- Mój instrument służy jako medium między mną a odbiorcą. Zależy mi, żeby go wykorzystać ekspansywnie i w pełni pokazać możliwości tego instrumentu, które są niesamowite - mówił w Jedynce Marcin Wyrostek.
rozwiń zwiń