X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rosja woli Europę od Ameryki"

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 20:07
- Stosunki ekonomiczne są dobre. Nie ma żadnych problemów wojennych. Nie widzę żadnych powodów, żeby stosunki między Europą a Rosją się popsuły - mówił w Jedynce prof. Richard Pipes, amerykański sowietolog i historyk.
Audio
Prof. Richard Pipes
Prof. Richard PipesFoto: PAP/Radek Pietruszka

Choć aż 40 procent gazu importowanego przez kraje UE pochodzi z Rosji, gość magazynu "Więcej świata" nie widzi w tym większego zagrożenia. - Rosja jest bardzo zależna od dochodów ze sprzedaży gazu i nafty. Nie ma więc żadnego powodu, by przestać przesyłać te surowce do Europy.

Prof. Richard Pipes przyznał natomiast, że kraje UE zbyt mało angażują się w stosunki z byłymi republikami radzieckimi. - Wciąż traktuje się je nie jak normalne kraje, a bardziej jak byłe kolonie. To tak jak Anglią i jej byłymi koloniami czy z Francją i np. Maroko. Rosja również jest dla Unii ważniejsza niż byłe republiki radzieckie - mówił były doradca prezydenta Ronalda Regana.

Rozmawiał Krzysztof Renik.

Więcej w nagraniu audycji.

pg

>>>Przeczytaj zapis rozmowy z prof. Pipesem

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak