Młodzi filharmonicy podbiją świat?

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2012 17:20
Projekt Młoda Filharmonia to orkiestra złożona z najzdolniejszej młodzieży ze szkół muzycznych z całej Polski. Muzycy wykonują utwory m. in. Led Zeppelin, Czesława Niemena, czy Michaela Jacksona.
Audio
Młodzi filharmonicy podbiją świat?
Foto: Wojciech Kusiński

28 młodych instrumentalistów, od 15. do 19. roku życia, gra pod dyrekcją Adama Klocka. Śpiewa Aleksandra Galewska. Nie jest łatwo wejść w szeregi tej orkiestry.

– Mamy ogólnopolskie przesłuchania – opowiada Klocek. – Na szczęście zgłosili się ludzie, którzy naprawdę dobrze grają. Tkwi w nich olbrzymi potencjał. Pracą i entuzjazmem można osiągnąć wiele.

Z orkiestrą współpracują profesjonalni muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, kontrabasista i basista jazzowy, a także kompozytor i Michał Dąbrówka, jeden z najlepszych polskich perkusistów. Dowiedz się więcej o projekcie Młoda Filharmonia, słuchając nagrania z rozmowy z dyrektorem projektu, Adamem Klockiem i młodą wokalistką, Aleksandrą Galewską.

(kd)

Czytaj także

Wysocki z Kaczmarskim w Górach Stołowych!

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 18:00
Twórczość rosyjskiego barda nie traci na aktualności, a wręcz przeżywa renesans. W sobotę zapraszamy na II Spotkanie "Wołodia pod Szczelińcem". Zabrzmią też piosenki Jacka Kaczmarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chciała być aktorką, została słynną wokalistką

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 17:00
Ewa Bem obchodzi jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. O tym, jak świętuje, opowiada w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Menadżer Kultu: wciąż mam w sobie chęć tworzenia

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 18:03
Mija 30 lat od założenia legendarnego zespołu. - Choć nasze relacje różnie się układały, przez cały ten czas byliśmy z Kazikiem w przyjaźni - opowiada w "Muzycznej Jedynce" były basista, a dziś menadżer Kultu, Piotr Wieteska.
rozwiń zwiń