X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Azyl P. powróci w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 18:30
Ten zespół to tak naprawdę kawał historii polskiego rock’n’rolla. Muzycy po niemal 30 latach właśnie zamierzają powrócić na rynek za sprawą płyty, wydanej przez Polskie Radio.
Audio
Azyl P. powróci w wielkim stylu?
Foto: Wojciech Kusiński

- Wszystko dzięki zainteresowaniu Polskiego Radia naszym materiałem z 1985 roku – opowiada Darek Grudzień, basista zespołu. - To będzie reedycja płyty "Nalot".

Ich muzyka była popularna kilka… dziesiąt lat temu – w latach 80 i 90. – Dziś na szczęście ten styl powraca – opowiadają artyści w studiu Jedynki. – Coraz bardziej popularne jest granie lekko grunge’owe, z pewną niedbałością, bez kompresorów i upiększaczy. Na płycie znalazło się także 7 piosenek bonusowych, również z pierwszej połowy lat 80.  

Choć Andrzej Siewierski, wokalista i gitarzysta kapeli zginął tragicznie w 2007 roku, muzycy nie wykluczają, że być może reaktywują skład z nowym frontmanem. – Byłby to raczej swego rodzaju hołd, składany Andrzejowi – tłumaczy Marcin Grochowalski w "Muzycznej Jedynce". – Bo to w końcu jego utwory i jego teksty gramy. Mamy także kilkanaście bardzo wartościowych piosenek, które nigdy nie zostały wydane.

Dowiedz się więcej o historii zespołu, planach reaktywacji i całkiem nowych projektach Azylu P., słuchając rozmowy ze studia Jedynki.

Płyta "Nalot" dostępna jest w sklepie Polskiego Radia, pod adresem Sklep.Polskieradio.pl!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: wychowałem się w kulcie melodii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:09
Komponował m.in. dla Alibabek, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej i Michała Bajora. O największych polskich przebojach swojego autorstwa opowiedział w "Sobocie z Muzyczną Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grają, co przyjdzie im do głowy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 18:16
- Postanowiliśmy, że nie będziemy się ograniczać stylistycznie i jeśli słuchamy wielu gatunków, to każdy z nich w naszej twórczości może znaleźć miejsce - mówią członkowie zespołu Płyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie życia Andrzeja Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 15:25
Słynny piosenkarz, perkusista i kompozytor opowiedział w Jedynce o swoich największych przebojach i życiowych pasjach.
rozwiń zwiń