Azyl P. powróci w wielkim stylu?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 18:30
Ten zespół to tak naprawdę kawał historii polskiego rock’n’rolla. Muzycy po niemal 30 latach właśnie zamierzają powrócić na rynek za sprawą płyty, wydanej przez Polskie Radio.
Audio
Azyl P. powróci w wielkim stylu?
Foto: Wojciech Kusiński

- Wszystko dzięki zainteresowaniu Polskiego Radia naszym materiałem z 1985 roku – opowiada Darek Grudzień, basista zespołu. - To będzie reedycja płyty "Nalot".

Ich muzyka była popularna kilka… dziesiąt lat temu – w latach 80 i 90. – Dziś na szczęście ten styl powraca – opowiadają artyści w studiu Jedynki. – Coraz bardziej popularne jest granie lekko grunge’owe, z pewną niedbałością, bez kompresorów i upiększaczy. Na płycie znalazło się także 7 piosenek bonusowych, również z pierwszej połowy lat 80.  

Choć Andrzej Siewierski, wokalista i gitarzysta kapeli zginął tragicznie w 2007 roku, muzycy nie wykluczają, że być może reaktywują skład z nowym frontmanem. – Byłby to raczej swego rodzaju hołd, składany Andrzejowi – tłumaczy Marcin Grochowalski w "Muzycznej Jedynce". – Bo to w końcu jego utwory i jego teksty gramy. Mamy także kilkanaście bardzo wartościowych piosenek, które nigdy nie zostały wydane.

Dowiedz się więcej o historii zespołu, planach reaktywacji i całkiem nowych projektach Azylu P., słuchając rozmowy ze studia Jedynki.

Płyta "Nalot" dostępna jest w sklepie Polskiego Radia, pod adresem Sklep.Polskieradio.pl!

Czytaj także

Stan Borys: byliśmy podkupywani przez "Trybunę Ludu"

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 17:35
Autorem "Anny", "Jaskółki uwięzionej" i "Spaceru dziką plażą" opowiedział w Jedynce o 50-leciu swojej kariery estradowej i wyjątkowo atrakcyjnych finansowo występach podczas... Święta "Trybuny Ludu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Trzciński: wychowałem się w kulcie melodii

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 19:09
Komponował m.in. dla Alibabek, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej i Michała Bajora. O największych polskich przebojach swojego autorstwa opowiedział w "Sobocie z Muzyczną Jedynką".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grają, co przyjdzie im do głowy

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2012 18:16
- Postanowiliśmy, że nie będziemy się ograniczać stylistycznie i jeśli słuchamy wielu gatunków, to każdy z nich w naszej twórczości może znaleźć miejsce - mówią członkowie zespołu Płyny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historie życia Andrzeja Dąbrowskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 15:25
Słynny piosenkarz, perkusista i kompozytor opowiedział w Jedynce o swoich największych przebojach i życiowych pasjach.
rozwiń zwiń