Chcesz być modny? Oto najważniejsza porada

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 15:08
- Drogie ubranie nie załatwia sprawy, bo trzeba umieć je nosić - twierdzi Krzysztof Łoszewski, stylista i autor książki "Dress code. Tajemnice męskiej elegancji".
Audio
Chcesz być modny? Oto najważniejsza porada
Foto: sxc.hu/CC

Przygoda Krzysztofa Łoszewskiego z modą zaczęła się od... teatru. - Zawsze bardzo interesowałem się sceną. Mój ojciec miał ambicje bycia aktorem, niestety nie udało się. Dlatego chciał, żebym ja nim został. Podobno najlepiej w podstawówce czytałem, a później recytowałem wiersze. Ale interesował mnie też kostium, epoka z której pochodzi. I to doprowadziło mnie do mody - mówił gość audycji "Spotkanie z mistrzem”.

Projektowaniem artysta zajmował się przez 15 lat, po tym jak wyjechał do Belgii. - Nie miałem pieniędzy, więc zacząłem sobie sam szyć ubrania. Tak się zaczęło - wspominał gość radiowej Jedynki. W pracy wykorzystywał też polskie akcenty. - Projektowałem takie wielkie szale, ich producentem był Belg. Wpadłem kiedyś w Warszawie na pomysł kupienia wycinanek w Cepelii. To był początek lat dziewięćdziesiątych i okazało się, że szaliki z takimi motywami sprzedawały się fantastycznie - wspominał Łoszewski.

Dziś stylista podkreśla, że ubranie, jak i kostium, trzeba umieć nosić. - Nie wystarczy, że kupimy drogą sukienkę, czy garnitur. Cała sztuka polega na tym, żeby to dobrze nosić. Według starej zasady warto ubierać się tak, żeby nie było widać po nas pieniędzy. Umiejętność łączenia stylów i noszenia różnorodnych ubrań jest bardzo ważna - radzi Krzysztof Łoszewski.

Dlaczego już nie projektuje i co stało się z firmą, którą założył wspólnie z Krzysztofem Kolbergerem? Tego między innymi dowiesz się, odsłuchując rozmowy z Krzysztofem Łoszewskim. Na "Spotkanie z mistrzem" zaprasza Andrzej Matul.

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kod męskiej elegancji Krzysztofa Łoszewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 18:00
Żeby być mężczyzną eleganckim i wyglądać dobrze, wcale nie trzeba mieć bardzo zasobnego portfela. – Należy jednak być świadomym tego, co chce się przekazać swoim ubraniem – tłumaczył w Czwórce Krzysztof Łoszewski, stylista, kostiumograf, projektant mody.
rozwiń zwiń