Już dziś: Łukasz Zagrobelny symfonicznie w Polskim Radiu!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 12:00
Jego przebój "Ja tu zostaję" został uznany za najlepszy utwór premierowy tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu . W nagrodę Łukasz Zagrobelny wystąpi w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego. Koncert będzie można usłyszeć na antenie radiowej Jedynki 6 pażdziernika.
Audio
Łukasz Zagrobelny
Łukasz ZagrobelnyFoto: PAP/Barbara Ostrowska

- Absolutnie nie spodziewałem się tej nagrody. W tym roku był bardzo mocny zestwa premierowych piosenek do wyboru - wyznaje na antenie Jedynki Zagrobelny. Przyznaje, że to wyróżnienie bardzo go dowartościowało. - To dowód, że moja praca się podoba się i jest doceniana - tłumaczy.

Zagrobelny podkreśla, że nagroda od Jedynki jest dla niego olbrzymim wyzwaniem. Wraz z Polską Orkiestrą Radiową artysta wykona dziś 12 utworów - wśród nich znajdą się zarówno największe przeboje Łukasza, jak i jego najnowsze piosenki - w zupełnie nowych aranżacjach. - W życiu nie śpiewałem w pięćdziesięcioosobowym zespołem! - podkreśla. - Ten koncert to olbrzymia sprawa. Już mnie w żołądku zaczęło ściskać - dodaje.

/

Zaproszenie Zagrobelnego do udziału w koncercie  przyjęło wielu znanych gości, zarówno wokalistów (Grażyna Łobaszewska, Karolina Kozak, Natalia Kukulska), jak też instrumentalistów. O aranże zadbał Tomasz Filipczak - znany kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, który tego wieczoru poprowadzi Polską Orkiestrę Radiową.

Koncert w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się dziś o godz. 20. 00. Bilety w cenie 30 PLN dostępne są na www.eventim.pl oraz w kasie studia na godzinę przed koncertem.

 

 

Retransmisja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia odbędzie się  6 października .

 

Z Łukaszem Zagrobelnym rozmawiał Zbigniew Krajewski.

(mb)


***

Łukasz Zagrobelny debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku”. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego "Roma” w Warszawie, z którym nawiązał potem stałą współpracę. Artysta ma na swym koncie trzy albumy. Pierwszy "Myśli warte słów” ukazał się w 2007 roku, a promujące album single "Nieprawda” oraz "Życie na czekanie” stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Kolejny solowy album piosenkarza to "Między dźwiękami”, a premiera ostatniego albumu artysty "Ja tu zostaję” odbyła się w tym roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej: nogi same będą rwać się do tańca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:04
Olsztyński zespół wystąpi z piosenką "Skrzydlate ręce" na tegorocznym konkursie "SuperPremier" w Opolu. - Będzie skocznie i radośnie - zapowiadali w Jedynce muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora: wolę nie wspominać swojego opolskiego występu sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:00
Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa o Eltonie Johnie: był u mnie, wypiliśmy coś...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 14:06
Lech Wałęsa nie wyklucza, że może dojść do jego spotkania z piosenkarzem w domu przy ulicy Polanki w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń