Senior nie musi być na marginesie

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 13:48
W Warszawie rozpoczęły się dziś Międzypokoleniowe Dni Aktywności oraz Targi Aktywni 50+. Na stołecznym Torwarze do środy będą prezentować się stowarzyszenia zrzeszające seniorów.
Audio
  • Relacja Krzysztofa Horwata z warszawskiego Torwaru
Premier Donald Tusk inauguruje Międzypokoleniowe Dni Aktywności na warszawskim Torwarze
Premier Donald Tusk inauguruje Międzypokoleniowe Dni Aktywności na warszawskim TorwarzeFoto: PAP/Rafał Guz

Wśród atrakcji dyskusje oraz warsztaty tańca, samoobrony czy fitness. Imprezę otworzył premier Donald Tusk.

Z aktywnością wśród seniorów jest różnie. Często osoby aktywne, albo te, które przeszły na wcześniejsza emeryturę są sprawne fizycznie i umysłowo, ale nie są zagospodarowane. Posiadają dużą wiedzę i doświadczenie życiowe, a pozostawia się je na marginesie.

Resort pracy na lata 2012-2013 dał 60 milionów złotych na aktywizację seniorów. Chodzi głównie o programy łączące pokolenia, to znaczy na takie, które pozwalają młodszym i starszy uczyć się od siebie wzajemnie.

Patronem Dni jest Polskie Radio.

W "Naukowym zawrocie głowy" dziś o Międzypokoleniowych Dniach Aktywności, które odbywają się w Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.
Wśród gości: Marzena Breza z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej oraz Alina Respondek z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Do słuchania "Naukowego zawrotu głowy" zaprasza o godz. 23:14 Katarzyna Jankowska.

Czytaj także

Tusk o emeryturach: aktywizacja da satysfakcję

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 13:56
Premier uważa, że aktywizacja zawodowa starszych pokoleń jest konieczna. Szef rządu przemawiał podczas Kongresu Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
rozwiń zwiń