Recepta na dobry serial

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2012 19:59
Seriale cieszą się wielką popularnością i są jednymi z najchętniej oglądanych w telewizji programów. Jak nakręcić ciekawy serial będzie mówił w "Czterech porach roku" Jarosław Sokół, scenarzysta "Czasu honoru".
Kadr z serialu Czas honoru
Kadr z serialu "Czas honoru"Foto: TVP/materiały prasowe

"Czasu honoru" to z pewnością dobry i ciekawy serial. Telewizja Polska właśnie nadaje już piątą serię opowiadającą o przygodach cichociemnych podczas II wojny światowej. Historia polskich żołnierzy szkolonych w Anglii i zrzuconych do Polski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem telewidzów.

Czy gołąb w mieście to przyjaciel, czy wróg? A może jest pożyteczny? Ile gatunków ptaków żyje w aglomeracjach?. Jednych denerwują, bo brudzą. Dla innych to troszkę kontaktu z przyrodą, choć trudno powiedzieć, że dziką, bo ptaki w mieście nauczyły się współżyć z ludźmi. A skoro chcemy dokarmić ptaki to trzeba wiedzieć czy, bo często można zaszkodzić zwierzęciu zamiast pomóc. Czy i czym dokarmiać ptaki w miastach? Będzie radził Antoni Marczewski, ornitolog z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
W cyklu Sekrety życia rozmowa o zakrętach życiowych, które czasami dają nowy napęd do życia. Gościem będą Monika Kuszyńska, wokalistka i Dariusz Wasilewski, psychiatra.

Do słuchania "Czterech pór roku" zaprasza w środę od godz. 9 Roman Czejarek.

Czytaj także

Gwarki, największe gaduły wśród ptaków

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 11:59
Tym razem w ‘’Lecie z Radiem’’ rozmawialiśmy o gadających ptakach żyjących w klatkach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemnice żałoby wśród ptaków

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2012 12:44
Niektóre gatunki, jak odkryli badacze z Kalifornii organizują nawet swoiste pogrzeby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Usypują sztuczną wyspę dla ptaków

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 08:17
W Wielkiej Brytanii rozpoczęto prace nad największym w Europie rezerwatem przyrody stworzonym przez człowieka. Rezerwat dla ptaków powstanie na wyspie Wallasea w delcie Tamizy na południu kraju.
rozwiń zwiń