Łukasz Zagrobelny symfonicznie w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 12:00
Jego przebój "Ja tu zostaję" został uznany za najlepszy utwór premierowy tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W nagrodę Łukasz Zagrobelny wystąpił w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego. Koncert na antenie radiowej Jedynki 6 października.
Audio
Łukasz Zagrobelny w studiu im W. Lutosławskiego
Łukasz Zagrobelny w studiu im W. LutosławskiegoFoto: Mieczyslaw Wlodarski

>>>Posłuchaj transmisji koncertu w najlepszej jakości!

- Absolutnie nie spodziewałem się tej nagrody. W tym roku był bardzo mocny zestaw premierowych piosenek do wyboru - wyznał na antenie Jedynki Zagrobelny.

Artysta podkreślił przy tym, że to wyróżnienie bardzo go dowartościowało. - To dowód, że moja praca się podoba i jest doceniana - tłumaczył w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim. Zagrobelny mówił też, że nagroda od Jedynki jest dla niego olbrzymim wyzwaniem.

Wraz z Polską Orkiestrą Radiową artysta wykonał 12 utworów - wśród nich znalazły się zarówno największe przeboje Łukasza, jak i jego najnowsze piosenki - w zupełnie nowych aranżacjach. - W życiu nie śpiewałem z pięćdziesięcioosobowym zespołem! - podkreśla Zagrobelny. - Ten koncert to olbrzymia sprawa - dodaje.

/

Zaproszenie Zagrobelnego do udziału w koncercie  przyjęło wielu znanych gości, zarówno wokalistów (Grażyna Łobaszewska, Karolina Kozak, Natalia Kukulska), jak też instrumentalistów. O aranżacje zadbał Tomasz Filipczak - znany kompozytor, pianista, aranżer i producent muzyczny, który też poprowadził Polską Orkiestrę Radiową.

Retransmisja na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia odbędzie się 6 października, po godz. 20.

Koncert będzie nadawany w ramach audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki". W związku z tym przypominamy, że na aktualną listę przebojów Jedynki można głosować dłużej, bo aż do 12 października. Na jej kolejne notowanie zapraszamy w sobotę 13 października.

W sobotniej audycji, po występie Łukasza Zagrobelnego, zdradzimy Państwu jak aktualnie ułożyło się podium naszego zestawienia. Więcej informacji o liście, poprzednie notowanie i zestaw do głosowania znleźć można TU.

***

Łukasz Zagrobelny debiutował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewał piosenkę z repertuaru Mietka Szcześniaka "Przyszli o zmroku”. W konsekwencji swojego debiutu został zaproszony na casting do Teatru Muzycznego "Roma” w Warszawie, z którym nawiązał potem stałą współpracę. Artysta ma na swym koncie trzy albumy. Pierwszy "Myśli warte słów” ukazał się w 2007 roku, a promujące album single "Nieprawda” oraz "Życie na czekanie” stały się hitami i doskonale radziły sobie na listach przebojów. Kolejny solowy album piosenkarza to "Między dźwiękami”, a premiera ostatniego albumu artysty "Ja tu zostaję” odbyła się w tym roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Enej: nogi same będą rwać się do tańca

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:04
Olsztyński zespół wystąpi z piosenką "Skrzydlate ręce" na tegorocznym konkursie "SuperPremier" w Opolu. - Będzie skocznie i radośnie - zapowiadali w Jedynce muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kora: wolę nie wspominać swojego opolskiego występu sprzed lat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 15:00
Z okazji 30-lecia "Listy Przebojów Trójki" artyści koncertu na potrzeby opolskich debiutów przygotują swoje interpretacje największych hitów, które przez lata święciły sukcesy na liście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa o Eltonie Johnie: był u mnie, wypiliśmy coś...

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 14:06
Lech Wałęsa nie wyklucza, że może dojść do jego spotkania z piosenkarzem w domu przy ulicy Polanki w Gdańsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten hit zna każdy. A miała być zwykła "pościelówa”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2012 19:21
Rezerwat obchodzi jubileusz trzydziestolecia. Za miesiąc w sklepach pojawi się reedycja pierwszego albumu zespołu, a jesienią - zupełnie nowa płyta. Z tej okazji Andrzej Adamiak wspominał w Jedynce historię przeboju "Zaopiekuj się mną".
rozwiń zwiń