Mistrz i uczeń. Porozumienie międzypokoleniowe

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 13:00
Mistrzem w tym przypadku jest Andrzej Strzelecki. Uczniem, a raczej uczennicą Katarzyna Dąbrowska. Jak wiele mogą się od siebie nauczyć? Czy potrafią znaleźć porozumienie?
Andrzej Strzelecki
Andrzej StrzeleckiFoto: ze zbiorów Andrzeja Strzeleckiego

Między innymi o tym opowiada reportaż Doroty Bonieckiej-Górny "Mistrz i uczeń”, który na antenie Jedynki w piątkowy wieczór (godz. 21.14).

Andrzej Strzelecki to reżyser, aktor,  rektor Akademii Teatralnej w Warszawie. Katarzyna Dąbrowska to aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka, była studentka Strzeleckiego. 

Jej "Mistrz" angażuje ją do różnych spektakli, gra między innymi w sztuce "Warszawa” o wielopokoleniowym portrecie miasta w obliczu zbliżającej się II Wojny Światowej. Spektakl będzie można zobaczyć w teatrze Powszechnym w Warszawie 14 października w ramach obchodów Roku Solidarności Międzypokoleniowej.

Czytaj także

Cezary Żak - aktor skazany na komedię

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 17:50
Wolałbym grywać poważniejsze role, ale zdaję sobie sprawę, że nie ucieknę od komedii. Robię to od 26 lat i już wiem, jak wywołać uśmiech na twarzy widza - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Murem za teatrem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 14:00
Zakończony niedawno ogólnopolski konkurs dramaturgiczny "Murem za teatrem”, którego organizatorem był prowadzący pracę kulturalno-oświatową w Tarnowskim Zakładzie Karnym kpt. Janusz Tomaszek, dał nadspodziewane rezultaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Sweeney Todd”- Dorota Boniecka-Górny

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 09:00
Czwartek, 14 czerwca 2012, godz.00.45, Program 4. Przed czterema laty na ekranach polskich kin mogliśmy oglądać nagrodzony Oskarem i dwoma Złotymi Globami film „Sweeney Todd” Tima Burtona.
rozwiń zwiń