W filmach pokażą koszmar handlu ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 14:50
Historie zaginionych, przełożone na język filmu i przedstawione w wielu produkcjach podczas Festiwalu o Handlu Ludźmi mają pokazać jak wielki jest to problem.
Audio
  • Z Joanną Garnier o festiwalu rozmawiała Joanna Sławińska
Logo Międzynarodowego Festiwalu o Handlu Ludźmi
Logo Międzynarodowego Festiwalu o Handlu Ludźmi

18 października już po raz szósty obchodzony będzie Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Z tej okazji w dniach 16-18 października w kinie MURANÓW odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów o Handlu Ludźmi, wydarzenie, które w zamierzeniu łączy w sobie społeczne i edukacyjne wartości skupione wokół tematu walki z handlem ludźmi i artystyczną formę filmowego wyrazu.

- Chcieliśmy pokazać widzom czym jest handel ludźmi - podkreśla w rozmowie z Joanną Sławińską Joanna Garnier, szefowa Festiwalu o Handlu Ludźmi.

W ramach festiwalu zostaną pokazane 24 filmy dotyczące tematyki handlu ludźmi, odbędą się panele dyskusyjne oraz spotkania z twórcami. Udział, zarówno w pokazach filmowych, jak i w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi jest bezpłatny.

Ambasadorami festiwalu są aktorzy Anna Cieślak i Lesław Żurek. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Handlu Ludźmi będzie można zobaczyć, które poruszają tematykę handlu ludźmi. Będą to zarówno filmy dokumentalne jak i fabularne, dotyczące m.in. handlu kobietami, pracy przymusowej, zmuszania do działalności przestępczej, handlu narządami pozyskiwanymi do przeszczepów czy handlu dziećmi.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs, do którego zakwalifikowano 18 filmów. Spośród nich zostanie wybrany ten, który najpełniej ukazuje zjawisko handlu ludźmi.

Filmy będą wyświetlane w warszawskim kinie Muranów. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Głównym organizatorem festiwalu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Fundacja La Strada jest partnerem, a Unia Europejska współfinansuje projekt.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

ah

Czytaj także

Na własne oczy zobacz, jak wygląda handel ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 17:26
- Pomysł jest z dawnych czasów, gdy dziennikarze pytali o historie ofiar handlu ludźmi - powiedziała w Jedynce Joanna Garnier z La Strady, zapraszając na wyjątkowy festiwal filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Ty możesz zostać sprzedany

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 22:00
- Problem handlu i niewolnictwa ludźmi nie jest tematem archaicznym, wręcz przeciwnie, rośnie w tempie zawrotnym, dotyczy nie tylko dziewczyn, ale i młodych chłopców – mówi aktorka Anna Cieślak, ambasadorka 18/18 Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Handlu Ludźmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seksaferą z Olsztyna Fabicki pokazał siłę miłości

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 16:52
- Sprawa domniemanego molestowania seksualnego w ratuszu, widziana oczami męża ofiary, szalenie mnie zainteresowała – mówi o swoim najnowszym filmie "Miłość” Sławomir Fabicki.
rozwiń zwiń