W filmach pokażą koszmar handlu ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 14:50
Historie zaginionych, przełożone na język filmu i przedstawione w wielu produkcjach podczas Festiwalu o Handlu Ludźmi mają pokazać jak wielki jest to problem.
Audio
  • Z Joanną Garnier o festiwalu rozmawiała Joanna Sławińska
Logo Międzynarodowego Festiwalu o Handlu Ludźmi
Logo Międzynarodowego Festiwalu o Handlu Ludźmi

18 października już po raz szósty obchodzony będzie Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Z tej okazji w dniach 16-18 października w kinie MURANÓW odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów o Handlu Ludźmi, wydarzenie, które w zamierzeniu łączy w sobie społeczne i edukacyjne wartości skupione wokół tematu walki z handlem ludźmi i artystyczną formę filmowego wyrazu.

- Chcieliśmy pokazać widzom czym jest handel ludźmi - podkreśla w rozmowie z Joanną Sławińską Joanna Garnier, szefowa Festiwalu o Handlu Ludźmi.

W ramach festiwalu zostaną pokazane 24 filmy dotyczące tematyki handlu ludźmi, odbędą się panele dyskusyjne oraz spotkania z twórcami. Udział, zarówno w pokazach filmowych, jak i w wydarzeniach towarzyszących festiwalowi jest bezpłatny.

Ambasadorami festiwalu są aktorzy Anna Cieślak i Lesław Żurek. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Handlu Ludźmi będzie można zobaczyć, które poruszają tematykę handlu ludźmi. Będą to zarówno filmy dokumentalne jak i fabularne, dotyczące m.in. handlu kobietami, pracy przymusowej, zmuszania do działalności przestępczej, handlu narządami pozyskiwanymi do przeszczepów czy handlu dziećmi.

W ramach festiwalu odbędzie się konkurs, do którego zakwalifikowano 18 filmów. Spośród nich zostanie wybrany ten, który najpełniej ukazuje zjawisko handlu ludźmi.

Filmy będą wyświetlane w warszawskim kinie Muranów. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Głównym organizatorem festiwalu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Fundacja La Strada jest partnerem, a Unia Europejska współfinansuje projekt.

Rozmawiała Joanna Sławińska.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na własne oczy zobacz, jak wygląda handel ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2012 17:26
- Pomysł jest z dawnych czasów, gdy dziennikarze pytali o historie ofiar handlu ludźmi - powiedziała w Jedynce Joanna Garnier z La Strady, zapraszając na wyjątkowy festiwal filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

I Ty możesz zostać sprzedany

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2012 22:00
- Problem handlu i niewolnictwa ludźmi nie jest tematem archaicznym, wręcz przeciwnie, rośnie w tempie zawrotnym, dotyczy nie tylko dziewczyn, ale i młodych chłopców – mówi aktorka Anna Cieślak, ambasadorka 18/18 Międzynarodowego Festiwalu Filmów o Handlu Ludźmi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seksaferą z Olsztyna Fabicki pokazał siłę miłości

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 16:52
- Sprawa domniemanego molestowania seksualnego w ratuszu, widziana oczami męża ofiary, szalenie mnie zainteresowała – mówi o swoim najnowszym filmie "Miłość” Sławomir Fabicki.
rozwiń zwiń