Dyktando 2012: odważysz się spróbować?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 12:30
Już w najbliższą niedzielę, 21 października, zapraszamy na Ogólnopolskie Dyktando 2012. Jeśli ortografia, interpunkcja i inne zawiłości języka polskiego nie są dla Ciebie tylko horrorem z podstawówki, spróbuj swoich sił!
Dyktando 2012: odważysz się spróbować?
Foto: Glow Images/East News

Patronem medialnym Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Dyktando 2012 jest radiowa Jedynka. Informacje o niedzielnym wydarzeniu będziemy podawać już od piątku. 19 października w audycji "Popołudnie z Jedynką” oraz dzień później w magazynie "Polska i świat” połączymy się z naszymi reporterami z Radia Katowice, którzy opowiedzą o kulisach przygotowań do imprezy.

>> Tu znajdziesz transmisję audio i wideo Dyktanda 2012
W sobotę zaprosimy m.in. do audycji poświęconej wulgaryzmom i pułapkom ortograficznym, które się w nich czają. A w porannych "Sygnałach dnia” w ramach "100 sekund polszczyzny” Małgorzata Tułowiecka porozmawia z prof. Andrzejem Markowskim, autorek tekstu dyktanda.

>> Szukasz ciekawostek językowych? Zapraszamy do odwiedzenia audycji "Zabawy z Językiem" w radiu internetowym moje.polskieradio.pl
A co w wielkim dniu ortograficznego testu? Przede wszystkim specjalne relacje z Dyktanda 2012 w serwisach informacyjnych, a po południu specjalne wydanie audycji "Poradnik Językowy”. Na podsumowanie Dyktanda 2012 zaprosimy w  poniedziałek, 22 października, do "Sygnałów Dnia".

/

Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Dyktanda była Krystyna Bochenek, dziennikarka Radia Katowice, Senator RP i Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Narodową klasówkę do tej pory w Katowicach pisało ponad 51 tysięcy osób.
Pierwsze Dyktanda odbywały się w studiu koncertowym Radia Katowice, potem w Górnośląskim Centrum Kultury, następnie dwukrotnie w katowickim Spodku, gromadząc za każdym razem po kilka tysięcy osób. Partnerem Ogólnopolskiego Dyktanda jest Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie dyktando na Białorusi: po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 14:03
Do pisania dyktanda zgłosiło się około 100 głównie młodych ludzi. Byli to zarówno Białorusini z pochodzenia, jak też osoby mające polskie korzenie.
rozwiń zwiń