Jak płacić mniejsze rachunki za prąd

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 19:00
Opłaty za energię elektryczną wolno, ale systematycznie rosną i stają się znaczącym wydatkiem w domowym budżecie. W "Czterech porach roku" będziemy radzić, jak je zmniejszyć.
Licznik prądu
Licznik prąduFoto: fot. SXC

Rada jest prosta - zużywać mniej prądu. Ale jak to zrobić, kiedy w naszym domu mamy coraz więcej urządzeń, które - aby funkcjonować - muszą czerpać energię elektryczna z gniazdka. Komputery, ładowarki, zmywarki, pralki etc. Do naszego studia przyjdzie Wojciech Stępniewski z organizacji WWF Polska, którego zapytamy, jak oszczędzać prąd.

Ponadto: Agnieszka Kuźma-Zywert z Fundacji "Mają przyszłość" będzie mówiła o akcji "Adopcja serca", wspierającej dzieci i młodzież z Afryki (głównie Tanzanii i Kamerunu).

Telewidzowie mogą już oglądać serial "Misja Afganistan", opowiadający o losach polskich żołnierzy walczących w tym kraju. Będziemy mówić o filmach, serialach i … grach komputerowych rozgrywających się w miejscach współczesnych konfliktów zbrojnych.

Dorota Koman o poleci nowe lektury.

Do słuchania "Czterech por roku" w czwartek od godz. 9 zaprasza Roman Czejarek.

Czytaj także

Gdzie szukać oszczędności energii w firmie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2012 00:00
Zużycie prądu, a tym samym jego koszty wraz z rozwojem gospodarczym rosną i dotykają przede wszystkim przedsiębiorstwa. Według danych PSE Operator z lutego br. zużycie energii elektrycznej w Polsce wzrosło o 7,3 proc. Oszczędność energii elektrycznej może znacząco zredukować wydatki firmy. Pierwszym krokiem powinno być ustalenie, gdzie tych oszczędności szukać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energia elektryczna w Polsce musi drożeć?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 15:40
To będzie bardzo poważny koszt dla odbiorów indywidualnych. Należy wrócić do negocjacji pakietu klimatycznego. Nie podołamy tym kosztom. To będzie masakra - uważa przewodniczący sejmowej komisji gospodarki, Wojciech Jasiński z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szykuje się wojna większa niż o Rospudę

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 10:37
Ekolodzy będą walczyli przeciwko budowie tamy i elektrowni wodnej na Wiśle. Grupa Energa zamierza przegrodzić rzekę w Siarzewie niedaleko Ciechocinka - informuje "Gazeta Polska Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Licznik elektryczny będzie śledził nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 11:38
Do roku 2020 każdy odbiorca energii elektrycznej w Polsce będzie miał zainstalowany inteligentny licznik energii elektrycznej. Taki licznik będzie wiedział, jakie urządzenie w tej chwili jest używane.
rozwiń zwiń