Roger Moore na liście przebojów Jedynki?!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 10:05
Roger Moore właśnie wydał książkę "Bond o Bondzie”, poświęconą największej przygodzie filmowej swojego życia. I tak ujął nią Marka Brzezińskiego, że na listę "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" trafiła... Adele.
Audio
Maud Adams i Roger Moore w filmie Ośmiorniczka
Maud Adams i Roger Moore w filmie "Ośmiorniczka" Foto: MGM/mat. prom.

85-letni Moore opowiada w książce o wszystkich filmach z cyklu Bondowskiego, przedstawiając ich charakterystyczne elementy: "dziewczyny Bonda”, czarne charaktery, samochody, trunki, gadżety, egzotyczne plenery. Popularny aktor przyjechał do Paryża na promocję najnowszego wydawnictwa i - jak zapewniał w audycji "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" korespondent Polskiego Radia Marek Brzeziński - ujął dziennikarzy poczuciem humoru.

>> Więcej ciekawostek z "Listy Przebojów Przyjaciół Jedynki" znajdziesz na stronie audycji
Moore raczy także czytelników pełnymi ciętego humoru portretami pozostałych odtwórców roli Agenta 007, od Seana Connery’ego po Daniela Craiga. Dowcipnie opisuje również własny udział w filmach, przytaczając liczne anegdoty z planu. - Ale są i ciekawe historie z życia prywatnego. Choćby ta, w której żona zagroziła Moorowi, żeby nie był takim Bondem - opowiadał Marek Brzeziński.
Co wobec tego mógł zaproponować nasz korespondent do zestawu "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki"! Oczywiście najnowszy przebój Adele, który jest piosenką promującą film "Skyfall”. Zapraszamy do głosowania! Szczególnie fanów Bonda, Adele i… Marka Brzezińskiego.
Na zachętę kilka faktów z życia Jamesa Bonda, zebranych przez wydawcę książki "Bond o Bondzie” (źródło: materiały promocyjne Domu Wydawniczego Rebis):
- ponad połowa mieszkańców świata widziała co najmniej jeden film z Jamesem Bondem
- Agent  007 poznał ponad 50 "dziewczyn Bonda",
- walczył  z ponad 130 czarnymi charakterami,
- jeździł 5 modelami aut marki Aston Martin,
- odwiedził ponad 50 krajów i został wyposażony w ponad 100 gadżetów i rodzajów broni, z których bardzo niewiele zwrócił mocodawcom w nietkniętym stanie.
Na "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" w sobotę po godz. 20 zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

ei

Czytaj także

Jaki jest 007 według Adele?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2012 12:00
W nocy z czwartku na piątek - o nieprzypadkowej godzinie 00.07 - miała miejsce premiera piosenki do najnowszego filmu o przygodach słynnego agenta. Dzień też jest nieprzypadkowy, bowiem dokładnie 50 lat temu James Bond po raz pierwszy zagościł na ekranach kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miał więcej kobiet niż Bond, a pokochał Polkę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 14:23
Autor książek o Jamesie Bondzie nadał agentowi wiele swoich cech. – Ale w przypadku Fleminga określenie "kobieciarz” jest bardzo eleganckie – mówił w "Czterech porach roku” Adam Węgłowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roger Moore świętuje 85. urodziny

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2012 13:00
Wielokrotnie wcielał się postacie Jamesa Bonda - agenta 007 oraz Simona Templara - Świętego, zawsze z typową dla siebie elegancją i urokiem osobistym.
rozwiń zwiń