X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teresa Lipowska w Jedynce: grałam służącą, kapustę…

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 16:02
Znana i uwielbiana przez widzów aktorka obchodzi właśnie jubileusz 55 lat pracy. Jak przyznała w Jedynce, radio to bardzo ważna cześć jej pracy. Dlaczego?
Teresa Lipowska w Jedynce: grałam służącą, kapustę
Foto: PR/E. Iwanicka

- Przez 55 lat pracy zagrałam około 150 ról, może nawet więcej. Od bajkowych kreacji służącej, kapusty, czy kamyczka, po duże role w Szekspirze – wspominała Teresa Lipowska.
Laureatka nagrody Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor przyznała, że mimo wielu lat na scenie teatralnej i na planie filmowym, radio pozostaje jej wielką miłością. - W radiu można się najbardziej sprawdzić. Dostajemy od reżysera wolna rękę, nikt na nas nie patrzy, nikt nie pokrzykuje, jeśli się źle coś zrobi. Za to całą duszę wkładamy w to, co mówimy – powiedziała aktorka.
Więcej swoich sekretów, m.in. dotyczących pracy w serialu "M jak miłość", Teresa Lipowska zdradzi Sławie Bieńczyckiej w audycji "Sobota z Radiową Jedynką".  Do wysłuchania rozmowy zapraszamy po godz. 16.
Ponadto w sobotniej audycji będziemy mówić dużo o języku polskim. Wszystko dlatego, że już w niedzielę 21 października cała Polska sprawdzi się w Dyktandzie 2012. Nim wystartują ortograficzne igrzyska, w sobotnie popołudnie o tym, skąd się biorą wulgaryzmy porozmawiamy z psycholog Marią Rotkiel, a językowi w filmie przyjrzy się Karolina Rożej.  
Po godz. 17 zapraszamy na słuchowisko "Zabić motyla”, a po godz. 18. na spotkanie z dr Katarzyną Kłosińską, językoznawcą z Uniwersytetu Warszawskiego.

"Sobota z Radiową Jedynką" co tydzień od godz. 9. do godz. 20. Zapraszamy!

ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie Splendory dla Wielkiej Piątki

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 16:00
Nagrodę Teatru Polskiego Radia - "Wielki Splendor", otrzymała aktorka Teresa Lipowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Radiu mogłam być i wiedźmą, i dobrą matką

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2010 12:02
Teresa Lipowska – laureatka tegorocznego Wielkiego Splendora – wspomina swoją teatralno-radiową drogę artystyczną. W "Sezonie na Dwójkę" z aktorką rozmawiał Tomasz Mościcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureatka Wielkiego Splendora w premierowym słuchowisku

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2011 12:00
W środę, 8 grudnia w Programie I emisja słuchowiska Zdrówko pana dyrektora Ryszarda Ulickiego z udziałem Teresy Lipowskiej, tegorocznej laureatki Wielkiego Splendora. Początek o godz. 20:09.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główna rola w teatrze życia

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2012 12:00
Najnowsza książka autorstwa Elżbiety Ruman.
rozwiń zwiń